Honour Roll

   
2019   
DOKA 2019Mensa IQ Award 2018/19AIMO & WMGO 2019 
SASMO 2019Intelligence IQ Award 2018/19Beaver 2019 
KMC 2019KooBits Online Challenge 2018/19HKIMO 2019 
TIMO 2019SIMOC 2019Vanda Science 2019 
Special Recognition 2019IJMO 2019Vanda Science Finals 2019 
    
2018   
Special Recognition 2018SASMO 2018IJMO 2018SINGA 2018
KooBits Online Challenge 2018Vanda Science 2018AMC 2018MAA-AMC 2017/18
Mensa IQ Award 2017/18Beaver 2018ICAS 2018 
Intelligence IQ Award 2017/18AIMO 2018AMO 2018 
KMC 2018SIMOC 2018DOKA 2018 
    
2017   
Special Recognition 2017AIMO 2017AMO 2017 
KooBits Online Challenge 2017SIMOC 2017MENSA 2017 
KMC 2017IJMO 2017  
SASMO 2017AMC 2017  
Beaver 2017ICAS 2017  
    
2016   
Special Recognition 2016SIMOC 2016  
KMC 2016AMC 2016  
SASMO 2016ICAS 2016  
Beaver 2016AMO 2016  
AIMO 2016MENSA 2016  
   


2019 Awards

 

Vanda Science Global Finals 2019

NAME AWARD CONTEST
UNG XIN YI Overall Champion Vanda Finals Individual+Team
CHEW HUI LIN Gold Vanda Finals Individual/ Team
KRITI JENA Gold Vanda Finals Individual/ Team
ISAAC OOI JON TENG Silver Vanda Finals Individual/ Team
JOSHUA KOH JING LIANG Silver Vanda Finals Individual/ Team
LIM YU JING Silver Vanda Finals Individual/ Team
ONG HONG XU Silver Vanda Finals Individual/ Team
UNG XUE YANG Silver Vanda Finals Individual/ Team
ABDUL HAQQ BIN SHAMIL Bronze Vanda Finals Individual/ Team
AIDAN WONG LI SOONG Bronze Vanda Finals Individual/ Team
CLARICE TEOH YONG SHI Bronze Vanda Finals Individual/ Team
SEAN CHEAH YI XUAN Bronze Vanda Finals Individual/ Team
TAY WEN XUAN Bronze Vanda Finals Individual/ Team
WANG JIA-RAE Bronze Vanda Finals Individual/ Team

 

Vanda Science Competition 2019

NAME AWARD CONTEST
LEE JUN HUI Gold Vanda Science
AZHARI BIN ZADIL HAYAT Silver Vanda Science
BHAKTI JENA Silver Vanda Science
IAN CHEAH YI CHEN Silver Vanda Science
ISAAC OOI JON TENG Silver Vanda Science
HOOY PING YEE Silver Vanda Science
KRITI JENA Silver Vanda Science
LIM YU JING Silver Vanda Science
ONG HONG XU Silver Vanda Science
UNG XIN YI Silver Vanda Science
WONG JIA WEN Silver Vanda Science
CLARICE TEOH YONG SHI Bronze Vanda Science
JOSHUA KOH JING LIANG Bronze Vanda Science
KOH HOE THEEN Bronze Vanda Science
SEAN CHEAH YI XUAN Bronze Vanda Science

 

Hong Kong International Mathematical Olympiad (HKIMO) 2019

NAME AWARD CONTEST
TANG YI XUAN PERFECT SCORER & INTERNATIONAL STAR AWARD HKIMO
ALVIS LEOW JIN KER GOLD AWARD HKIMO
BRANDON CHOO SZE HOW GOLD AWARD HKIMO
CHAI FENG ZE GOLD AWARD HKIMO
HOO JORDAN GOLD AWARD HKIMO
HOO XINYI GOLD AWARD HKIMO
JAYDEN YEW ZHI XIANG SILVER AWARD HKIMO
JOHN DARIUS A/L JOHNSON SILVER AWARD HKIMO
LAU YII CHERN SILVER AWARD HKIMO
LINUS THEO DENGAH SILVER AWARD HKIMO
RYAN CHIN WEN ZHAN SILVER AWARD HKIMO
TEOH ZHOU XUEN SILVER AWARD HKIMO
BEH HON SHENG BRONZE AWARD HKIMO
JARED TEH YAN HAO BRONZE AWARD HKIMO
LIM ZHI JAY BRONZE AWARD HKIMO
TAN CHEN PING BRONZE AWARD HKIMO
TANG PEI WEN BRONZE AWARD HKIMO
TANG YI QWAN BRONZE AWARD HKIMO
JODEN LIM JIE YOU MERIT AWARD HKIMO
RISHIKA A/P SUNTHARAM MERIT AWARD HKIMO

 

Beaver Computational Thinking Competition (Beaver) 2019

NAME AWARD CONTEST
CHE KAI WEN GOLD BEAVER
KHOO KAI YANG GOLD BEAVER
UNG XIN YI GOLD BEAVER
WONG LIANG HAO GOLD BEAVER
BHAKTI JENA SILVER BEAVER
CLARICE TEOH YONG SHI SILVER BEAVER
JEREMY TAN KIAN HE SILVER BEAVER
ONG HONG XU BRONZE BEAVER

 

Asia International Mathematical Olympiad (AIMO) & World Mathematics Games Open (WMGO) 2019

NAME AWARD CONTEST
CHAI FENG ZE GOLD AIMO
CHEW TZE LIN GOLD AIMO
LEE HSIEN YONG GOLD AIMO
TANG YI QWAN GOLD AIMO
ALVIS LEOW JIN KER SILVER AIMO
BHAKTI JENA SILVER AIMO
BRANDON CHOO SZE HOW SILVER AIMO
CHEW HUI LIN SILVER AIMO
HOO XINYI SILVER AIMO
LIM XIU TING SILVER AIMO
TAN CHEN PING SILVER AIMO
KRITI JENA BRONZE AIMO
OSCAR CHIA HANG BIN BRONZE AIMO
TANG YI XUAN BRONZE AIMO
LEE HSIEN YONG 2ND RUNNER-UP WMGO
ALVIS LEOW JIN KER GOLD WMGO
CHEW TZE LIN GOLD WMGO
LIM XIU TING GOLD WMGO
TANG YI QWAN GOLD WMGO
BRANDON CHOO SZE HOW SILVER WMGO
CHAI FENG ZE SILVER WMGO
CHEW HUI LIN SILVER WMGO
CLARICE TEOH YONG SHI SILVER WMGO
FABIAN TAN KAI ZHE SILVER WMGO
KRITI JENA SILVER WMGO
TAN CHEN PING SILVER WMGO
BHAKTI JENA BRONZE WMGO
TANG YI XUAN BRONZE WMGO

 

International Junior Math Olympiad (IJMO) 2019

NAME AWARD CONTEST
LOW XUAN YI CHAMPION IJMO
HO JANSON 1ST RUNNER-UP IJMO
NG WAH KONG 1ST RUNNER-UP IJMO
CHAI FENG ZE GOLD IJMO
CHEUN YEU JOE GOLD IJMO
CHLOE CHOI GOLD IJMO
HOO JORDAN GOLD IJMO
ISAAC OOI JON TENG GOLD IJMO
LAU YII CHERN GOLD IJMO
LINUS THEO DENGAH GOLD IJMO
TANG YI XUAN GOLD IJMO
WONG JIA WEN GOLD IJMO
BELINDA WOH XUAN LIN SILVER IJMO
BERNICE WOH XUAN QI SILVER IJMO
BHAKTI JENA SILVER IJMO
BRANDON CHOO SZE HOW SILVER IJMO
CHEW HUI LIN SILVER IJMO
DARYL LEE KER RU SILVER IJMO
DUONG BA DAT SILVER IJMO
FABIAN TAN KAI ZHE SILVER IJMO
IAN CHEAH YI CHEN SILVER IJMO
ISAAC HEW KAI SHENG SILVER IJMO
KHISHO NATHAN SILVER IJMO
LEE HSIEN YONG SILVER IJMO
LIM HONG LIANG SILVER IJMO
LIM XIU TING SILVER IJMO
LUCAS YIP ZHEN-YU SILVER IJMO
NEOH YU TENG SILVER IJMO
NG JEN JUN SILVER IJMO
ONG HONG XU SILVER IJMO
SHAO ZHE LOH SILVER IJMO
SHIA YU HIM SILVER IJMO
TAN KAYZEN SILVER IJMO
TAN YU SHEN SILVER IJMO
TANG PEI WEN SILVER IJMO
UNG XIN YI SILVER IJMO
WANG JIA-YUANN SILVER IJMO
WOO EE TENG SILVER IJMO
AMIR FARIS BIN AZRA BRONZE IJMO
BRIAN WOH ZENG QIAN BRONZE IJMO
CHE KAI WEN BRONZE IJMO
ETHAN HII BRONZE IJMO
GAN WEI SIANG BRONZE IJMO
GOH JIAN MAYNE BRONZE IJMO
HOO XINYI BRONZE IJMO
JARED YAP BRONZE IJMO
JEFFREY CHIN HUNG ZHAN BRONZE IJMO
KHOO KAI YANG BRONZE IJMO
LEONG KAI YANG BRONZE IJMO
LIM JIA ZHENG BRONZE IJMO
NG YEE EN BRONZE IJMO
ONG JOON ZACH BRONZE IJMO
RYAN CHIN WEN ZHAN BRONZE IJMO
SEAH YU HENG BRONZE IJMO
SEAN CHEAH YI XUAN BRONZE IJMO
SEOK SHANG YU BRONZE IJMO
SOO EU KHAI BRONZE IJMO
TAN QI XUAN BRONZE IJMO
TAN XUN XUAN BRONZE IJMO
TAN YU XUAN BRONZE IJMO
THANEISH HANZ PUTTAGUNTA BRONZE IJMO
UNG XUE YANG BRONZE IJMO
WONG WEN TING BRONZE IJMO
WONG WEN YIN BRONZE IJMO
YEW FOONG YIK BRONZE IJMO
ABDUL HAQQ BIN SHAMIL HONORABLE MENTION IJMO
AIDAN WONG LI SOONG HONORABLE MENTION IJMO
ALVIS LEOW JIN KER HONORABLE MENTION IJMO
BEH HON SHENG HONORABLE MENTION IJMO
CHUA ZHENG ZHEE HONORABLE MENTION IJMO
DARREN LEE WEI SOONG HONORABLE MENTION IJMO
DUONG BA TUE HONORABLE MENTION IJMO
JAYDEN YEW ZHI XIANG HONORABLE MENTION IJMO
JOSH LEE JUN HUI HONORABLE MENTION IJMO
KELLY PUANG SHU MINN HONORABLE MENTION IJMO
KHOO KAI NENG HONORABLE MENTION IJMO
KONG HOI MUN HONORABLE MENTION IJMO
KRITI JENA HONORABLE MENTION IJMO
KYANDRA TAN YI ZEN HONORABLE MENTION IJMO
LEE JUN HUI HONORABLE MENTION IJMO
LIM YU JING HONORABLE MENTION IJMO
MATTHEW LEONG WEN JIEH HONORABLE MENTION IJMO
NG YONG WHYE HONORABLE MENTION IJMO
OLIVIER PRINTEMPS TAN ZHY LEY HONORABLE MENTION IJMO
OSCAR CHIA HANG BIN HONORABLE MENTION IJMO
QISTINA NUR ZAHIA BINTI ZULKHAIRI HONORABLE MENTION IJMO
TANG MEIQI HONORABLE MENTION IJMO
TAY WEN XUAN HONORABLE MENTION IJMO
YAP QIAN YI HONORABLE MENTION IJMO

 

Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2019

Name Award Contest
CHEW HUI LIN OVERALL CHAMPION SIMOC
ALVIS LEOW JIN KER GOLD SIMOC
BRANDON CHOO SZE HOW GOLD SIMOC
JAYDEN YEW ZHI XIANG GOLD SIMOC
LEE HSIEN YONG GOLD SIMOC
TEOH ZHOU XUEN GOLD SIMOC
BENJAMIN ANG BEN JIAN SILVER SIMOC
CHU YI FUI SILVER SIMOC
DUONG BA DAT SILVER SIMOC
MATTHEW LEONG WEN JIEH SILVER SIMOC
TANG YI XUAN SILVER SIMOC
WONG WEN TING SILVER SIMOC
WOO EE TENG SILVER SIMOC
DUONG BA TUE BRONZE SIMOC
GANNEESHVER A/L SELLAPPAN BRONZE SIMOC
WONG WEN YIN BRONZE SIMOC


Depth of Knowledge Assessment (DOKA) 2019

Name Award Contest
BELINDA WOH XUAN LIN PERFECT SCORE DOKA
AMIR FARIS BIN AZRA HIGH DISTINCTION DOKA
BELINDA WOH XUAN LIN HIGH DISTINCTION DOKA
BRANDON CHOO SZE HOW HIGH DISTINCTION DOKA
CHAI FENG ZE HIGH DISTINCTION DOKA
CHE KAI WEN HIGH DISTINCTION DOKA
CHEW TZE LIN HIGH DISTINCTION DOKA
CHING LIZHANG HIGH DISTINCTION DOKA
CHRISTOPHER TEH YOONG HERNG HIGH DISTINCTION DOKA
DARYL LEE KER RU HIGH DISTINCTION DOKA
GOH JIAN MAYNE HIGH DISTINCTION DOKA
HENG ZHUO HENG HIGH DISTINCTION DOKA
HO JANSON HIGH DISTINCTION DOKA
HOO JORDAN HIGH DISTINCTION DOKA
ISAAC GEW ERN YI HIGH DISTINCTION DOKA
KENJI ANG CHUEN CHEN HIGH DISTINCTION DOKA
KONG HOI MUN HIGH DISTINCTION DOKA
LAU YII CHERN HIGH DISTINCTION DOKA
LEONG KAI YANG HIGH DISTINCTION DOKA
LOH SHAO ZHE HIGH DISTINCTION DOKA
LOW XUAN YI HIGH DISTINCTION DOKA
NG WAH KONG HIGH DISTINCTION DOKA
NG YONG WHYE HIGH DISTINCTION DOKA
SEAN CHEAH YI XUAN HIGH DISTINCTION DOKA
SHIZE LIU HIGH DISTINCTION DOKA
SOO EU KHAI HIGH DISTINCTION DOKA
TAN KAI ZHE HIGH DISTINCTION DOKA
TAN YU XUAN HIGH DISTINCTION DOKA
TANG YI QWAN HIGH DISTINCTION DOKA
TEIOH NUAN NING HIGH DISTINCTION DOKA
TEOH ZHOU ZHE HIGH DISTINCTION DOKA
WANG JIA-YUANN HIGH DISTINCTION DOKA
YEW FOONG YIK HIGH DISTINCTION DOKA
ABDUL HAQQ BIN SHAMIL DISTINCTION DOKA
ALVIS LEOW JIN KER DISTINCTION DOKA
AYDEN THEIN JUN KIT DISTINCTION DOKA
BEH HON SHENG DISTINCTION DOKA
BERNICE WOH XUAN QI DISTINCTION DOKA
BRIAN WOH ZENG QIAN DISTINCTION DOKA
CHEOW HAO YANG DISTINCTION DOKA
CHER YIK HENG DISTINCTION DOKA
CHUA ZHENG ZHEE DISTINCTION DOKA
CLARICE TEOH YONG SHI DISTINCTION DOKA
DAPHNE TAN JIA EN DISTINCTION DOKA
GOH YAO CHUAN DISTINCTION DOKA
HOO XINYI DISTINCTION DOKA
IAN CHEAH YI CHEN DISTINCTION DOKA
IAN LAI CHANG ZHEN DISTINCTION DOKA
IP ZI YANG DISTINCTION DOKA
JARED YAP DISTINCTION DOKA
JASMEET SINGH DISTINCTION DOKA
JAYDEN YEW ZHI XIANG DISTINCTION DOKA
KHISHO NATHAN DISTINCTION DOKA
KHOR YUE DON DISTINCTION DOKA
LOW BENJAY DISTINCTION DOKA
LOW CHEOK FUNG DISTINCTION DOKA
OOI JON TENG DISTINCTION DOKA
OSCAR CHIA HANG BIN DISTINCTION DOKA
PEH YI FENG DISTINCTION DOKA
PNG JOO SENG DISTINCTION DOKA
QAMIL LOTFAN BIN SAFRIZA DISTINCTION DOKA
QISTINA NUR ZAHIA BINTI ZULKHAIRI DISTINCTION DOKA
SEAH YU HENG DISTINCTION DOKA
TAN CHEN PING DISTINCTION DOKA
TAN YEN XU DISTINCTION DOKA
TANG PEI WEN DISTINCTION DOKA
TANG YI XUAN DISTINCTION DOKA
TEH KHAI ERN DISTINCTION DOKA
TEOH ZHOU XUEN DISTINCTION DOKA
WANG JIA-RAE DISTINCTION DOKA
YANG XUAN CHANG DISTINCTION DOKA
YIZE LIU DISTINCTION DOKA
YONG XI WEN DISTINCTION DOKA
AIDAN ONG KING ZI HIGH CREDIT DOKA
ANAS SHAHMI BIN MOHD SHAHRUDIN HIGH CREDIT DOKA
AZHARI BIN ZADIL HAYAT HIGH CREDIT DOKA
CARLOS GOH KA FAI HIGH CREDIT DOKA
CHAN CHEE SUNG HIGH CREDIT DOKA
CHAN CZE ERN HIGH CREDIT DOKA
CHELSEA CHENG QIN XI HIGH CREDIT DOKA
CHEOW JUN YANG HIGH CREDIT DOKA
CONNOR JOAQUIN HENG HIGH CREDIT DOKA
DAEVIIN RAO HIGH CREDIT DOKA
EESHA ADRIAANA PUTTAGUNTA HIGH CREDIT DOKA
JAYSON CHAW CHEE SENG HIGH CREDIT DOKA
JODEN LIM JIE YOU HIGH CREDIT DOKA
JOSHUA YEW ZHI XHEN HIGH CREDIT DOKA
KRITEISHINI A/P R G ELANGOVAN HIGH CREDIT DOKA
KWONG QIAN HIGH CREDIT DOKA
LAI JOE HERN HIGH CREDIT DOKA
LAU MENG JIN HIGH CREDIT DOKA
MATTHEW LEONG WEN JIEH HIGH CREDIT DOKA
NG YONG JE HIGH CREDIT DOKA
NICHOLAS KEK HOU YIN HIGH CREDIT DOKA
ONG JOON ZACH HIGH CREDIT DOKA
ONG JUN ZHE HIGH CREDIT DOKA
ONG XIN YI HIGH CREDIT DOKA
RAINBOW DAI YUAN LI HIGH CREDIT DOKA
SACHDEV SINGH HIGH CREDIT DOKA
SEMEERAH ANNE HIGH CREDIT DOKA
SEOK SHANG YU HIGH CREDIT DOKA
SHARVEEN S/O MANIYARASU HIGH CREDIT DOKA
SURHUTHEE DORAISINGAM HIGH CREDIT DOKA
TAN KAYZEN HIGH CREDIT DOKA
TEIOH WU YANG HIGH CREDIT DOKA
TERENCE ONG JIA CHUEN HIGH CREDIT DOKA
UNG XIN YI HIGH CREDIT DOKA
YAP RONG YI HIGH CREDIT DOKA
YAW HAO BING HIGH CREDIT DOKA
YUVAN SINNASAMY HIGH CREDIT DOKA
ZOE CHEW JIA XUAN HIGH CREDIT DOKA
 

Singapore and Asian Schools Math Olympiad (SASMO) 2019

Name Award Contest
ABDUL HAQQ BIN SHAMIL GOLD SASMO
AIDAN WONG LI SOONG GOLD SASMO
ALVIS LEOW JIN KER GOLD SASMO
ANG CONG YE GOLD SASMO
BELINDA WOH XUAN LIN GOLD SASMO
BENJAMIN ANG GOLD SASMO
BERNICE WOH XUAN QI GOLD SASMO
BHAKTI JENA GOLD SASMO
BRANDON CHOO SZE HOW GOLD SASMO
CHAI FENG ZE GOLD SASMO
CHE KAI WEN GOLD SASMO
CHEUN YEU JOE GOLD SASMO
CHUA SENG YIK GOLD SASMO
CHUA ZHENG ZHEE GOLD SASMO
DAPHNE TAN JIA EN GOLD SASMO
DUONG BA DAT GOLD SASMO
ERIC HONG YOUNG HUN GOLD SASMO
ETHAN HII HAO LI GOLD SASMO
GOH JUN HAN GOLD SASMO
HENG ZHUO HENG GOLD SASMO
HO JANSON GOLD SASMO
HO JIA TIAN GOLD SASMO
HOO XINYI GOLD SASMO
HSU GUANG JHENG GOLD SASMO
IAN LAI CHANG ZHEN GOLD SASMO
ISAAC GEW ERN YI GOLD SASMO
ISAAC HEW KAI SHENG GOLD SASMO
ISAAC OOI JON TENG GOLD SASMO
KHAW EU JIN GOLD SASMO
KHAW EU MING GOLD SASMO
KHISHO NATHAN GOLD SASMO
KHOO KAI NENG GOLD SASMO
KHOO KAI YANG GOLD SASMO
KHOR YAN XUN GOLD SASMO
KYANDRA TAN YI ZEN GOLD SASMO
LAU KAYSON GOLD SASMO
LAU YII CHERN GOLD SASMO
LEE HSIEN YONG GOLD SASMO
LEE JUN HUI GOLD SASMO
LEE ZEN XUEN GOLD SASMO
LEONG KAI YANG GOLD SASMO
LEONG MING HYN GOLD SASMO
LIM HONG LIANG GOLD SASMO
LIM JUN KIT GOLD SASMO
LIM XIU TING GOLD SASMO
LIM YIK HOONG GOLD SASMO
LIM YU JING GOLD SASMO
LINUS THEO DENGAH GOLD SASMO
LOW XUAN YI GOLD SASMO
LUCAS YIP ZHEN YU GOLD SASMO
NG JEN JUN GOLD SASMO
NG WAH KONG GOLD SASMO
NG YEE EN GOLD SASMO
NG YONG JE GOLD SASMO
ONG HONG XU GOLD SASMO
ONG JOON ZACH GOLD SASMO
OSCAR CHIA HANG BIN GOLD SASMO
SEAN CHEAH YI XUAN GOLD SASMO
SHIA YU HIM GOLD SASMO
TAN CHEN PING GOLD SASMO
TAN HONG ZHER GOLD SASMO
TANG YI XUAN GOLD SASMO
TEE YU CHEN GOLD SASMO
TEOH ZHOU ZHE GOLD SASMO
WONG WEN YIN GOLD SASMO
WOO EE TENG GOLD SASMO
AHMAD AQMARUL HARRAZ AZHAN SILVER SASMO
AYDEN THEIN JUN KIT SILVER SASMO
BEH HON SHENG SILVER SASMO
BRIGHTON LAU SHAO AIK SILVER SASMO
CHAI KAI SHEAN SILVER SASMO
CHAN YAN JEAN SILVER SASMO
CHANG KAI RONG SILVER SASMO
CHANG YUCHENG SILVER SASMO
CHEOW HAO YANG SILVER SASMO
CHER YIK HENG SILVER SASMO
CHEW HUI LIN SILVER SASMO
CHEW YU XUAN SILVER SASMO
CHUNG YING XIN SILVER SASMO
CHU YI FUI SILVER SASMO
CLARICE TEOH YONG SHI SILVER SASMO
DARREN LEE WEI SOONG SILVER SASMO
DARYL LEE KER RU SILVER SASMO
GANNEESHVER SELLAPPAN SILVER SASMO
GOH JIAN MAYNE SILVER SASMO
GOH YAO CHUAN SILVER SASMO
HOO JORDAN SILVER SASMO
HUGO WEE TIAN JUN SILVER SASMO
IP ZI YANG SILVER SASMO
JARED TEH YAN HAO SILVER SASMO
JARED YAP SILVER SASMO
JAYDEN PHOON WEY KEN SILVER SASMO
JAYDEN YEW ZHI XIANG SILVER SASMO
JOSEPH TING MING RENG SILVER SASMO
KEONG ZHI YUAN SILVER SASMO
KHOR YUE DON SILVER SASMO
KOH HOE THEEN SILVER SASMO
LIM YIK HON SILVER SASMO
LIM YU KEE SILVER SASMO
LO JIA SHERN SILVER SASMO
MATTHEW LEONG WEN JIEH SILVER SASMO
MOHGIENDREN A/L TIRUVARASU SILVER SASMO
NEOH YU TENG SILVER SASMO
NUR MAISARAH BINTI MD SUPARDZI SILVER SASMO
PNG JOO SENG SILVER SASMO
QISTINA NUR ZAHIA BINTI ZULKHAIRI SILVER SASMO
RYAN CHIN WEN ZHAN SILVER SASMO
SHAWN SAM TING YONG SILVER SASMO
SHIJIE CHEN SILVER SASMO
SOO EU KHAI SILVER SASMO
TAI JU HAN SILVER SASMO
TAN QI XUAN SILVER SASMO
TAN YU XUAN SILVER SASMO
TAY WEN XUAN SILVER SASMO
TEOH ZHOU XUEN SILVER SASMO
UNG XIN YI SILVER SASMO
WANG JIA-YUANN SILVER SASMO
WONG JEN HAW SILVER SASMO
WONG JIA WEN SILVER SASMO
WONG MENG SENG SILVER SASMO
WONG WEN TING SILVER SASMO
YAP QIAN YI SILVER SASMO
YAP XIN WEI SILVER SASMO
YONG XI WEN SILVER SASMO
ZOE CHEW JIA XUAN SILVER SASMO
AIDAN ONG KING ZI BRONZE SASMO
AIKEN LIM BRONZE SASMO
ANGGUN SORACCA JAYA BRONZE SASMO
BRIAN WOH ZENG QIAN BRONZE SASMO
CHANG JINCHENG BRONZE SASMO
CHONG YI TIAN BRONZE SASMO
DAVID TENG ZHI CHIAN BRONZE SASMO
DOUGLAS FOO BRONZE SASMO
DUONG BA TUE BRONZE SASMO
ETHAN JOSHUA DAS BRONZE SASMO
ETHAN LEE YIK HAU BRONZE SASMO
FABIAN TAN KAI ZHE BRONZE SASMO
FAM YI CHENG BRONZE SASMO
GOH YU HERNG BRONZE SASMO
HAYLEY CASSANDRA YAP HAY EE BRONZE SASMO
HENG XIAO XUAN BRONZE SASMO
HOOY PING YEE BRONZE SASMO
HSU CHUAN FU BRONZE SASMO
IAN CHEAH YI CHEN BRONZE SASMO
JEFFREY CHIN HUNG ZHAN BRONZE SASMO
JOEL SOON WEI MING BRONZE SASMO
JOSH LEE JUN HUI BRONZE SASMO
JOSHUA KOH JING LIANG BRONZE SASMO
KAN XIN LE BRONZE SASMO
KELLY PUANG SHU MINN BRONZE SASMO
KOH PAO YEE BRONZE SASMO
KONG HOI MUN BRONZE SASMO
KRITI JENA BRONZE SASMO
KWONG QIAN BRONZE SASMO
LAU MENG JIN BRONZE SASMO
LEE KAI YING BRONZE SASMO
LIM CHERNG YU BRONZE SASMO
LIM HAN JUN BRONZE SASMO
LOH PIN SHEN BRONZE SASMO
LOW CHEOK FUNG BRONZE SASMO
LOW HONG HAO BRONZE SASMO
MARKIS TEW YAO ZEN BRONZE SASMO
MARTIN SOO SHEN SIU BRONZE SASMO
MIREILLE HO RUEY HANN BRONZE SASMO
NG YONG WHYE BRONZE SASMO
NICHOLAS KEK HOU YIN BRONZE SASMO
NICOLE LEOW KE XIN BRONZE SASMO
SAI SHWENITASREE A/P SREETHARAN BRONZE SASMO
SEAH YU HENG BRONZE SASMO
SEOK SHANG YU BRONZE SASMO
SHARVEEN S/O MANIYARASU BRONZE SASMO
SOPHIE LEE HUI XIAN BRONZE SASMO
SURHUTHEE DORAISINGAM BRONZE SASMO
TAN HONG KHAI BRONZE SASMO
TAN KAYZEN BRONZE SASMO
TAN LOUIXYUEN BRONZE SASMO
TAN WEI HAO BRONZE SASMO
TAN YI JING BRONZE SASMO
TANG MEIQI BRONZE SASMO
TANG PEI WEN BRONZE SASMO
TEIOH NUAN NING BRONZE SASMO
UNG XUE YANG BRONZE SASMO
WANG JIA-RAE BRONZE SASMO
WONG JI KIN BRONZE SASMO
WONG ZI SHIAN BRONZE SASMO
YIP KAH KENG BRONZE SASMO
 

Kangaroo Math Competition (KMC) 2019

Name Award Contest
ALVIS LEOW JIN KER GOLD KMC
ANGGUN SORACCA JAYA GOLD KMC
AUSTIN MA RYOJI GOLD KMC
BELINDA WOH XUAN LIN GOLD KMC
BERNICE WOH XUAN QI GOLD KMC
CHE KAI WEN GOLD KMC
CHEUN YEU JOE GOLD KMC
CHEW TZE LIN GOLD KMC
DARYL LEE KER RU GOLD KMC
HENG ZHUO HENG GOLD KMC
HO JANSON GOLD KMC
HOO XINYI GOLD KMC
ISAAC GEW ERN YI GOLD KMC
JOSHUA KOH JING LIANG GOLD KMC
KHISHO NATHAN GOLD KMC
KHOO KAI NENG GOLD KMC
KHOO KAI YANG GOLD KMC
KONG HOI MUN GOLD KMC
LAU KAYSON GOLD KMC
LEE EE JENN GOLD KMC
LEONG KAI YANG GOLD KMC
LIM HONG LIANG GOLD KMC
LIM XIU TING GOLD KMC
LIM YU JING GOLD KMC
LINUS THEO DENGAH GOLD KMC
LOH PIN SHEN GOLD KMC
LOH SHAO ZHE GOLD KMC
LUCAS YIP ZHEN YU GOLD KMC
MIREILLE HO RUEY HANN GOLD KMC
NG JEN JUN GOLD KMC
NG WAH KONG GOLD KMC
NG YOU XIANG GOLD KMC
QISTINA NUR ZAHIA BINTI ZULKHAIRI GOLD KMC
WONG WEN YIN GOLD KMC
ABDUL HAQQ BIN SHAMIL SILVER KMC
AIDAN ONG KING ZI SILVER KMC
AQIEL HILMI BIN ABD HALIM SILVER KMC
AZHARI BIN ZADIL HAYAT SILVER KMC
BRANDON CHOO SZE HOW SILVER KMC
BRIAN WOH ZENG QIAN SILVER KMC
CHAI FENG ZE SILVER KMC
CHEW HUI LIN SILVER KMC
CHEW YU XUAN SILVER KMC
CHUA SENG YIK SILVER KMC
CHUA ZHENG ZHEE SILVER KMC
CLARICE TEOH YONG SHI SILVER KMC
CONNOR JOAQUIN HENG SILVER KMC
DAEVIIN RAO SILVER KMC
DUONG BA DAT SILVER KMC
ELLIOT JOSHUA HII CHERN FENG SILVER KMC
FABIAN TAN KAI ZHE SILVER KMC
GRACE YEE XUAN LIEW SILVER KMC
HAYLEY CASSANDRA YAP HAY EE SILVER KMC
HENG XIAO XUAN SILVER KMC
HO JIA TIAN SILVER KMC
HUGO WEE TIAN JUN SILVER KMC
JAVIER YEOH ZHI JI SILVER KMC
JAYDEN PHOON WEY KEN SILVER KMC
KHOR YUE DON SILVER KMC
KOH HOE THEEN SILVER KMC
KYANDRA TAN YI ZEN SILVER KMC
LAU YII CHERN SILVER KMC
LEE HSIEN YONG SILVER KMC
LEANG KAR MEN SILVER KMC
LIM YU KEE SILVER KMC
NG YEE EN SILVER KMC
ONG HONG XU SILVER KMC
RYAN CHIN WEN ZHAN SILVER KMC
SURHUTHEE DORAISINGAM SILVER KMC
TAN CHEN PING SILVER KMC
TAN HONG ZHER SILVER KMC
TAN YU XUAN SILVER KMC
TANG PEI WEN SILVER KMC
TEOH ZHOU XUEN SILVER KMC
TUNG JENSEN SILVER KMC
WANG JIA-YUANN SILVER KMC
WONG JIA WEN SILVER KMC
WONG MENG SENG SILVER KMC
WONG WEN TING SILVER KMC
AARINI ROY BRONZE KMC
BEH HON SHENG BRONZE KMC
CHEOW HAO YANG BRONZE KMC
CHER YIK HENG BRONZE KMC
CHUA YI JIA BRONZE KMC
CHUA YII HONG BRONZE KMC
DAPHNE TAN JIA EN BRONZE KMC
ETHAN HII HAO LI BRONZE KMC
ETHAN LEE BRONZE KMC
ETHAN WONG YI HERN BRONZE KMC
GOH JIAN MAYNE BRONZE KMC
GOH JUN HAN BRONZE KMC
HOO JORDAN BRONZE KMC
HOOY PING YEE BRONZE KMC
IAN LAI CHANG ZHEN BRONZE KMC
IP ZI YANG BRONZE KMC
JARED YAP BRONZE KMC
JOSH LEE JUN HUI BRONZE KMC
KAITLYN MEOW MAY SHEAN BRONZE KMC
KEITH TAN TOON BRONZE KMC
LAU SHI YAN BRONZE KMC
LE NGUYEN LUU AN BRONZE KMC
LEE JUN HUI BRONZE KMC
LEE ZEN XUEN BRONZE KMC
LEONG MING HYN BRONZE KMC
LOKESH RAGHAVENDRA GURURAJAN BRONZE KMC
LIM EN YI BRONZE KMC
LIM JUN KIT BRONZE KMC
LIM SHI JUN BRONZE KMC
LOW HONG HAO BRONZE KMC
LOW XUAN YI BRONZE KMC
MELVIN YAU CHUN YANG BRONZE KMC
ONG JOON ZACH BRONZE KMC
SAMUEL CHEONG XIN RONG BRONZE KMC
SEOK SHANG YU BRONZE KMC
SOO EU KHAI BRONZE KMC
TAN BOON WEI BRONZE KMC
TAN LOUIXYUEN BRONZE KMC
TAN QI XUAN BRONZE KMC
TANG MEIQI BRONZE KMC
TANG YI XUAN BRONZE KMC
TEH KHAI ERN BRONZE KMC
TEOH ZHOU ZHE BRONZE KMC
YANG XUAN CHANG BRONZE KMC
YAW HAO BING BRONZE KMC
YONG XI WEN BRONZE KMC
ZACHARY LIM XUAN YONG BRONZE KMC
 

Thailand International Mathematical Olympiad (TIMO) 2019

Name Award Contest
BRANDON CHOO SZE HOW GOLD TIMO
TEOH ZHOU ZHE GOLD TIMO
CHEW YU XUAN BRONZE TIMO
LEE JUN HUI BRONZE TIMO
MOHAMMAD MAHADHIR BIN MACHAMUD BRONZE TIMO
MUHAMAD IRFAN JAUZI BIN MOHD ASRIN BRONZE TIMO
SIRAIL BIN JAMRIS BRONZE TIMO
TANG YI XUAN BRONZE TIMO
TAY WEN XUAN BRONZE TIMO
 

Special Recognition 2018/19

Name Award Contest
BELINDA WOH XUAN LIN TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
BRANDON CHOO SZE HOW TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
CHE KAI WEN TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
HENG ZHUO HENG TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
HO JANSON TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
ISAAC GEW ERN YI TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
LEONG KAI YANG TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
NG WAH KONG TOP ACHIEVER SPECIAL RECOGNITION
DUONG BA DAT SCHOLARSHIP WINNER SPECIAL RECOGNITION
NG YONG JE SCHOLARSHIP WINNER SPECIAL RECOGNITION
NG YONG WHYE SCHOLARSHIP WINNER SPECIAL RECOGNITION
 

Mensa IQ 2018/19

Name Award Contest
AARON SAI LOK CHONG Certified Mensa IQ
ANAND A/L KRISHNAN Certified Mensa IQ
BRENDAN YEE HSIEN KIT Certified Mensa IQ
CHAN SI YAN Certified Mensa IQ
CHEW HUI LIN Certified Mensa IQ
CHEW TZE LIN Certified Mensa IQ
DARREN LEE WEI SOONG Certified Mensa IQ
DUONG BA DAT Certified Mensa IQ
ISAAC GEW ERN YI (Mensa Singapore) Certified Mensa IQ
KHISHO NATHAN Certified Mensa IQ
LEONG FULL THYE Certified Mensa IQ
LEANG KAR MEN Certified Mensa IQ
MELISSA HO ER SHWEN Certified Mensa IQ
MOK SIAO CHI Certified Mensa IQ
ONG JUN ZHE Certified Mensa IQ
ONN HENG HWA Certified Mensa IQ
RYAN ONG KENG CHENG Certified Mensa IQ
TAN QI-QUAN Certified Mensa IQ
THONG KAI YI Certified Mensa IQ
VOON YIK JIN Certified Mensa IQ
WONG MENG SENG Certified Mensa IQ
YAP QI YI Certified Mensa IQ
 

Intelligence IQ 2018/19

Name Award Contest
ALAN LAI SHENG YEONG Certified Intelligence IQ
CHE KAI WEN Certified Intelligence IQ
ISAAC GEW ERN YI Certified Intelligence IQ
JOSHUA KOH JING LIANG Certified Intelligence IQ
TAN YU XUAN Certified Intelligence IQ
UNG XIN YI Certified Intelligence IQ
WONG MING ZE Certified Intelligence IQ
 

KooBits Online Challenge 2018/19

Name Award Contest
AIDAN ONG KING ZI Top 10 KooBits Challenge S4 2018
BRAYDEN MEOW XIN KEN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
DAPHNE TAN JIA EN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
DINESH THANASEKARAN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
DOMINIC CHAN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
JAYDEN YEW ZHI XIANG Top 10 KooBits Challenge S4 2018
JOSHUA YEW ZHI XHEN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
NAOMI LIEW Top 10 KooBits Challenge S4 2018
NATALIE LIEW Top 10 KooBits Challenge S4 2018
NOELLE LIEW Top 10 KooBits Challenge S4 2018
RANICE TEY QI EN Top 10 KooBits Challenge S4 2018
RENA TEY QI FANG Top 10 KooBits Challenge S4 2018
SHIA YU HIM Top 10 KooBits Challenge S4 2018
BERNICE WOH XUAN QI Top 20 KooBits Challenge S4 2018
CHAI MIN XUAN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
CHAN CHEE SUNG Top 20 KooBits Challenge S4 2018
CHAN CZE ERN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
GABRIEL LAU Top 20 KooBits Challenge S4 2018
JACQUELYN CHEW Top 20 KooBits Challenge S4 2018
KAITLYN MEOW MAY SHEAN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
KWONG QIAN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
LIM EN YI Top 20 KooBits Challenge S4 2018
LIM WIN NY Top 20 KooBits Challenge S4 2018
LIM WIN QI Top 20 KooBits Challenge S4 2018
LOW EE MANG Top 20 KooBits Challenge S4 2018
MICHELLE QIN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
RANIA SINGANA Top 20 KooBits Challenge S4 2018
SAMITHA THAVANAYAGAM Top 20 KooBits Challenge S4 2018
SIDDHARTH SINGANA Top 20 KooBits Challenge S4 2018
WONG ZI QIN Top 20 KooBits Challenge S4 2018
YOSHAN NATHANIEL IGNATIUS Top 20 KooBits Challenge S4 2018
AIDAN ONG KING ZI Top 10 KooBits Challenge S1 2019
BRAYDEN MEOW XIN KEN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
CHAI MIN XUAN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
DAPHNIE TAN JIA EN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
DOMINIC CHAN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
GRACE JOO SANG HEE Top 10 KooBits Challenge S1 2019
JOSHUA YEW ZHI XHEN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
NAOMI LIEW Top 10 KooBits Challenge S1 2019
NATALIE LIEW Top 10 KooBits Challenge S1 2019
NOELLE LIEW Top 10 KooBits Challenge S1 2019
RANICE TEY QI EN Top 10 KooBits Challenge S1 2019
RENA TEY QI FANG Top 10 KooBits Challenge S1 2019
CHAN CHEE SUNG Top 20 KooBits Challenge S1 2019
CHAN CZE ERN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
CHIEN LI LING Top 20 KooBits Challenge S1 2019
CHUA MING QI Top 20 KooBits Challenge S1 2019
DAEVIIN RAO Top 20 KooBits Challenge S1 2019
EESHA ADRIAANA PUTTAGUNTA Top 20 KooBits Challenge S1 2019
FAITH TSEN QI ERN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
GABRIEL LAU Top 20 KooBits Challenge S1 2019
GINNY KWONG Top 20 KooBits Challenge S1 2019
GOH KAI XUAN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
JACQUELYN CHEW Top 20 KooBits Challenge S1 2019
JOSHUA DING JU JEAT Top 20 KooBits Challenge S1 2019
KAITLYN MEOW MAY SHEAN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
KAYSHANA AMELYNN IGNATIUS Top 20 KooBits Challenge S1 2019
KWONG QIAN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
LEE DEN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
LEONG JUN FAI Top 20 KooBits Challenge S1 2019
LIEW CARYNN Top 20 KooBits Challenge S1 2019
LIM YIK HON Top 20 KooBits Challenge S1 2019
LIM YIK HOONG Top 20 KooBits Challenge S1 2019
SAMITHA THAVANAYAGAM Top 20 KooBits Challenge S1 2019
SEMEERAH ANNE Top 20 KooBits Challenge S1 2019
SURHUTHEE DORAISINGAM Top 20 KooBits Challenge S1 2019
YOSHAN NATHANIEL IGNATIUS Top 20 KooBits Challenge S1 2019
 

2018 Awards

Beaver Computational Thinking Competition (Beaver) 2018

Name Award Contest
Amir Faris Bin Azra Gold BEAVER
Belinda Woh Xuan Lin Silver BEAVER
Bernice Woh Xuan Qi Bronze BEAVER
Brandon Choo Sze How Gold BEAVER
Chew Hui Lin Bronze BEAVER
Chew Tze Lin Silver BEAVER
Eugene Hwang Bronze BEAVER
Ho Yu Heng Bronze BEAVER
Josiah Kho Rui Ming Gold BEAVER
Qaisara Sabrina Bt. Safriza Silver BEAVER
Soo Eu Khai Bronze BEAVER
Tey He Yang, Ryan Bronze BEAVER
 

Asia International Mathematical Olympiad (AIMO) 2018 @ Thailand

Name Award Contest
Aaron Ng Jun Hern Bronze AIMO
Anthony Teh Yong Keat Silver AIMO
Bhakti Jena Silver AIMO
Chai Feng Ze Silver AIMO
Chew Hui Lin Silver AIMO
Chew Tze Lin Gold AIMO
Edern Teoh Silver AIMO
Hoo Xinyi Bronze AIMO
Isaac Gew Ern Yi Bronze AIMO
Joshua Koh Jing Liang Bronze AIMO
Kriti Jena Bronze AIMO
Lee Hsien Yong Gold AIMO
Lee Tae Jun Bronze AIMO
Linus Theo Dengah Gold AIMO
Matthew Teoh Zhen Yang Bronze AIMO
Ong Hong Xu Silver AIMO
Sharveen Maniyarasu Bronze AIMO
Wong Yuin Yie Bronze AIMO
Yap Xin Wei Silver AIMO
 

International Junior Math Olympiad (IJMO) 2018 @ Thailand

Name Award Contest
Adam Teng Dao Foong Bronze IJMO
Beh Hon Sheng Bronze IJMO
Bhakti Jena Bronze IJMO
Edern Teoh Bronze IJMO
Kavishwer A/L Sathiamorthy Silver IJMO
Muhammad Arif Fakhruddin Bronze IJMO
Tan Chen Ping Silver IJMO
Tay Wen Xuan Bronze IJMO
Wong Meng Seng Bronze IJMO
 

Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2018

Name Award Contest
Adam Teng Dao Foong Bronze SIMOC
Aidan Ooi Zi Kin Bronze SIMOC
Aisshvarya Batumalai Bronze SIMOC
Alvis Leow Jin Ker Silver SIMOC
Belinda Woh Xuan Lin Bronze SIMOC
Benjamin Ang Ben Jian Bronze SIMOC
Bernice Woh Xuan Qi Bronze SIMOC
Brandon Choo Sze How Bronze SIMOC
Chang Yucheng Silver SIMOC
Chew Hui Lin Gold SIMOC
Chloe Teoh Yong Qi Bronze SIMOC
Duong Ba Dat Silver SIMOC
Edern Teoh Bronze SIMOC
Ethan Hii Hao Li Silver SIMOC
Foo Xiu Zhen Bronze SIMOC
Ganneeshver Sellappan Bronze SIMOC
Ho Yu Heng Gold SIMOC
Ian Cheah Yi Chen Silver SIMOC
Ian George Taye Cheng Ean Bronze SIMOC
Kavinaya Vasanthan Silver SIMOC
Kriti Jena Silver SIMOC
Lam Kian Cheng Gold SIMOC
Lau Kayson Silver SIMOC
Lee Hsien Yong Gold SIMOC
Lee Tae Jun Silver SIMOC
Lim Xiu Ting Bronze SIMOC
Linus Theo Dengah Gold SIMOC
Matthew Leong Wen Jieh Silver SIMOC
Ng Jyn Yann Silver SIMOC
Ong Hong Xu Bronze SIMOC
Sean Cheah Yi Xuan Bronze SIMOC
Tan Chen Ping Bronze SIMOC
Tay Wen Xuan Bronze SIMOC
Wong Wen Yin Bronze SIMOC
 

American Math Olympiad (AMO) 2018

Name Award Contest
Amir Faris Bin Azra Bronze AMO
Bernice Woh Xuan Qi Gold AMO
Brandon Choo Sze How Gold AMO
Brian Woh Zeng Qian Bronze AMO
Chan Chee Sung Bronze AMO
Cheah Kah Hoe Silver AMO
Che Kai Wen Silver AMO
Cheun Yeu Joe Gold AMO
Chew Hui Lin Silver AMO
Chua Yi Hong Bronze AMO
Clarice Teoh Yong Shi Silver AMO
Daphne Tan Jia En Silver AMO
Daryl Lee Ker Ru Gold AMO
Ervin Lennon Kho Silver AMO
Eugene Hwang Silver AMO
Ganneeshver Sellappan Silver AMO
Gan Wei Siang Bronze AMO
Goh Jun Han Silver AMO
Hayley Cassandra Yap Ee Silver AMO
Heng Xiao Xuan Bronze AMO
Heng Zhuo Heng Silver AMO
Hugo Wee Tian Jun Bronze AMO
Ian George Taye Cheng Ean Gold AMO
Isaac Gew Ern Yi Silver AMO
Jayden Yew Zhi Xiang Gold AMO
Keith Tan Toon Zer Bronze AMO
Khisho Nathan Gold AMO
Khor Yan Xun Gold AMO
Lam Kian Mun Bronze AMO
Lee Jia Jie Gold AMO
Lee Jia Jun Gold AMO
Lim Xiu Ting Silver AMO
Lim Yu Kee Gold AMO
Loh Pin Shen Silver AMO
Loh Shao Zhe Gold AMO
Lucas Yip Zhen-Yu Gold AMO
Marion Tan Gold AMO
Marcus Chan Yi Hao Bronze AMO
Mireille Ho Ruey Hann Bronze AMO
Mireille Wyern Kho Bronze AMO
Muhammad Arif Fakhruddin Bin Lokman Hayazi Bronze AMO
Ng Wah Kong Gold AMO
Ng Yong Whye Bronze AMO
Olivier Printemps Zhy Ley Tan Bronze AMO
Ong Hong Xu Gold AMO
Phun Kai Jie Bronze AMO
Poon Yan Han Bronze AMO
Qistina Nur Zahia Binti Zulkhairi Bronze AMO
Ryan Chin Wen Zhan Gold AMO
Sharifah Naiema Binti Syed Mashafuddin Jamalullail Silver AMO
Soo Eu Khai Silver AMO
Tan Qi Xuan Bronze AMO
Tan Yi Jing Bronze AMO
Tan Yu Xuan Silver AMO
Tay Wen Xuan Gold AMO
Teoh Zhou Xuen Silver AMO
Thaneish Hanz Puttagunta Gold AMO
Ung Xin Yi Bronze AMO
Ung Xue Yang Bronze AMO
Vinitha Anne Puttagunta Gold AMO
Wong Chi Ming Bronze AMO
Wong Yuin Yie Bronze AMO
Yap Cheong Young Bronze AMO
Yong Xi Wen Bronze AMO
 

Australian Mathematics Competition (AMC) 2018

Name Award Contest
Ang Cong Ye High Distinction AMC
Aaron Ng Jun Hern Distinction AMC
Anthony Teh Yong Keat High Distinction AMC
Beh Hon Sheng Distinction AMC
Belinda Woh Xuan Lin High Distinction AMC
Bernice Woh Xuan Qi Distinction AMC
Brian Woh Zeng Qian Distinction AMC
Bhakti Jena Distinction AMC
Brandon Choo Sze How Distinction AMC
Clarice Teoh Yong Shi Distinction AMC
Cheow Hao Yang Distinction AMC
Cheun Yeu Joe High Distinction AMC
Chew Hui Lin Distinction AMC
Daeviin Rao Distinction AMC
Daryl Lee High Distinction AMC
Goh Jian Mayne Distinction AMC
Goh Jie Yi Distinction AMC
Goh Yao Chuan Distinction AMC
Hayley Cassandra Distinction AMC
Heng Zhuo Heng Distinction AMC
Hoo Xinyi Distinction AMC
Ian George Taye Cheng Ean High Distinction AMC
Ian Lai Chang Zhen Distinction AMC
Isaac Hew Distinction AMC
Ivan Kim Distinction AMC
Jayson Lam Ze Ming Distinction AMC
Joshua Koh Jing Liang Distinction AMC
Kenji Ang Chuen Chen Distinction AMC
Khoo Kai Yang Distinction AMC
Khor Yan Xun High Distinction AMC
Kong Hoi Mun Distinction AMC
Kua Chin Ho Distinction AMC
Lau Kayson High Distinction AMC
Lee Zen Xuen Distinction AMC
Lim Hong Liang High Distinction AMC
Lim Yu Kee Distinction AMC
Lim Xiu Ting Distinction AMC
Linus Theo Dengah High Distinction AMC
Lucas Yip Zhen-Yu High Distinction AMC
Mireille Ho Ruey Hann Distinction AMC
Ng Jen Jun Distinction AMC
Ng Wah Kong High Distinction AMC
Olivier Printemps Tan Zhy Ley Distinction AMC
Poh Yuan Zheng Distinction AMC
Tan Kuok Hao Distinction AMC
Tan Hong Zher Distinction AMC
Tham Chun Ken, Harvard Distinction AMC
Thaneish Hanz Puttagunta Distinction AMC
Poon Yan Han High Distinction AMC
Sean Cheah Yi Xuan Distinction AMC
Tan Wei Han Distinction AMC
Tey He Yang, Ryan High Distinction AMC
Teoh Zhou Xuen Distinction AMC
 

International Competitions and Assessments for Schools (ICAS) 2018

Name Award Contest
Chew Tze Lin UNSW Gold Medal ICAS-MATHS
Ian Cheah Yi Chen UNSW Gold Medal ICAS-MATHS
Ian George Taye Cheng Ean UNSW Gold Medal ICAS-MATHS
Ng Wah Kong UNSW Gold Medal ICAS-MATHS
Cheun Yeu Joe UNSW Gold Medal ICAS-SCIENCE
Lau Kayson UNSW Gold Medal ICAS-SCIENCE
Ethan Lee Yik Hau UNSW Gold Medal ICAS-ENGLISH
Aaron Ng Jun Hern Distinction ICAS-MATHS
Abhigyan Ravichandran High Distinction ICAS-MATHS
Agasti Ngoh Cheng Che Distinction ICAS-MATHS
Amelia Lee Zhiao Herng Distinction ICAS-MATHS
Ang Cong Ye High Distinction ICAS-MATHS
Anita A/P Rathentheran Distinction ICAS-MATHS
Belinda Woh Xuan Lin High Distinction ICAS-MATHS
Bernice Woh Xuan Qi Distinction ICAS-MATHS
Brian Woh Zeng Qian Distinction ICAS-MATHS
Brandon Choo Sze How High Distinction ICAS-MATHS
Brendan Yee Hsien Kit Distinction ICAS-MATHS
Cheah Wern Chien Distinction ICAS-MATHS
Chen Yan Jean Distinction ICAS-MATHS
Cheun Yeu Joe Distinction ICAS-MATHS
Chew Hui Lin Distinction ICAS-MATHS
Chua Keng Hong Distinction ICAS-MATHS
Chua Yi Hong Distinction ICAS-MATHS
Daphne Tan Jia En Distinction ICAS-MATHS
Daryl Lee Ker Ru High Distinction ICAS-MATHS
Duong Ba Dat High Distinction ICAS-MATHS
Edwen Wong Sheng Hong High Distinction ICAS-MATHS
Elliot Hii Chern Feng Distinction ICAS-MATHS
Emma Wong Yu Ruo Distinction ICAS-MATHS
Ethan Hii Hao Li Distinction ICAS-MATHS
Ganneeshver Sellappan Distinction ICAS-MATHS
Goh Jian Mayne Distinction ICAS-MATHS
Goh Yao Chuan Distinction ICAS-MATHS
Hayley Cassandra Yap Hay Ee Distinction ICAS-MATHS
Haziman Bin Sairin Distinction ICAS-MATHS
Heng Zhuo Heng Distinction ICAS-MATHS
Ho Janson High Distinction ICAS-MATHS
Hoo Xinyi Distinction ICAS-MATHS
Hugo Wee Tian Jun Distinction ICAS-MATHS
Isaac Gew Ern Yi High Distinction ICAS-MATHS
Isaac Hew Distinction ICAS-MATHS
Ivan Kim Tyn Yee High Distinction ICAS-MATHS
Jared Teh Yan Hao Distinction ICAS-MATHS
Jayden Phoon Wey Ken Distinction ICAS-MATHS
Jayden Yew Zhi Xiang Distinction ICAS-MATHS
Kan Xin Le Distinction ICAS-MATHS
Katrina Ong Distinction ICAS-MATHS
Kaylee Lim Li Qi Distinction ICAS-MATHS
Keandrre Chiew Hing Yao Distinction ICAS-MATHS
Keith Ooi Wen Yi Distinction ICAS-MATHS
Keith Tan Toon Zer Distinction ICAS-MATHS
Kelly Puang Shu Minn Distinction ICAS-MATHS
Keong Zhi Yuan Distinction ICAS-MATHS
Khisho Nathan Distinction ICAS-MATHS
Khoo Kai Yang Distinction ICAS-MATHS
Koh Hoe Theen Distinction ICAS-MATHS
Kong Hoi Mun Distinction ICAS-MATHS
Kua Chin Ho High Distinction ICAS-MATHS
Lam Kian Mun Distinction ICAS-MATHS
Lau Kayson High Distinction ICAS-MATHS
Lau Shi Yan Distinction ICAS-MATHS
Lee Hsien Yong High Distinction ICAS-MATHS
Lee Tae Jun High Distinction ICAS-MATHS
Lee Zen Xuen Distinction ICAS-MATHS
Lim En Yi Distinction ICAS-MATHS
Lim Yu Kee Distinction ICAS-MATHS
Linus Theo Dengah High Distinction ICAS-MATHS
Loh Pin Shen Distinction ICAS-MATHS
Loh Shao Zhe Distinction ICAS-MATHS
Lucas Yip Zhen-Yu Distinction ICAS-MATHS
Madelyn Tan Rou Yi Distinction ICAS-MATHS
Megan Lee Distinction ICAS-MATHS
Melissa Ho Er Shwen High Distinction ICAS-MATHS
Mireille Ho Ruey Hann High Distinction ICAS-MATHS
Muhammad Arif Fakhruddin Distinction ICAS-MATHS
Neoh Yu Teng Distinction ICAS-MATHS
Nicholas Khow Jin Kai Distinction ICAS-MATHS
Ng Jen Jun High Distinction ICAS-MATHS
Ong Hong Xu Distinction ICAS-MATHS
Ong Joon Zach Distinction ICAS-MATHS
Ong Jun Zhe Distinction ICAS-MATHS
Poh Yuan Zheng Distinction ICAS-MATHS
Poon Yan Han Distinction ICAS-MATHS
Ryan Chin Wen Zhan Distinction ICAS-MATHS
Sean Cheah Yi Xuan High Distinction ICAS-MATHS
Shia Yu Him Distinction ICAS-MATHS
Shum Xin Tung Distinction ICAS-MATHS
Soo Eu Khai High Distinction ICAS-MATHS
Surhuthee Doraisingam Distinction ICAS-MATHS
Tan Hong Khai Distinction ICAS-MATHS
Tan Hong Zher High Distinction ICAS-MATHS
Tan Qi Xuan Distinction ICAS-MATHS
Tan Wei Han Distinction ICAS-MATHS
Tang Yi Qwan High Distinction ICAS-MATHS
Tay Wen Xuan Distinction ICAS-MATHS
Tey He Yang, Ryan High Distinction ICAS-MATHS
Thaneish Hanz Puttagunta Distinction ICAS-MATHS
Duong Ba Tue Distinction ICAS-MATHS
Vinitha Harsha High Distinction ICAS-MATHS
Wong Chi Ming Distinction ICAS-MATHS
Wong Ching Wen Distinction ICAS-MATHS
Wong Ding Yan High Distinction ICAS-MATHS
Wong Khang Shane Distinction ICAS-MATHS
Yap Xin Wei Distinction ICAS-MATHS
Yong Xi Wen Distinction ICAS-MATHS
Zierre Lim Jing Henh Distinction ICAS-MATHS
 

VANDA Science International Competition (VANDA) 2018

Name Award Contest
Ang Qi Rong Bronze Vanda Sci
Azhari Bin Zadil Hayat Bronze Vanda Sci
Clarice Teoh Yong Shi Gold Vanda Sci
Eugene Hwang Bronze Vanda Sci
Joshua Koh Jing Liang Gold Vanda Sci
Ong Hong Xu Silver Vanda Sci
S Chaarulata Bronze Vanda Sci
Sean Cheah Yi Xuan Silver Vanda Sci
Thaneish Hanz Puttagunta Gold Vanda Sci
Wong Chi Ming Silver Vanda Sci
 

KooBits Online Challenge 2018

Name Award Contest
Naomi Liew Won Top 5 Brain Award Koobits S2
Natalie Liew Won Top 5 Brain Award Koobits S2
Joshua Yew Zhi Xhen Won Top 5 Brain Award Koobits S2
Joshua Zakharia Won Top 5 Brain Award Koobits S2
Aidan Ong King Zi Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Daphne Tan Jia En Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Shia Yu Him Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Joshua Yew Zhi Xhen Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Natalie Liew Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Ranice Tey Qi En Won Top 5 Brain Award Koobits S3
Rena Tey Qi Fang Won Top 5 Brain Award Koobits S3
 

Special Recognition Awards 2018

Name Award Contest
Ang Cong Ye Top Achiever Award Special Recognition
Brandon Choo Sze How Top Achiever Award Special Recognition
Ian George Taye Cheng Ean Top Achiever Award Special Recognition
Isaac Gew Ern Yi Top Achiever Award Special Recognition
Lee Hsien Yong Top Achiever Award Special Recognition
Ng Wah Kong Top Achiever Award Special Recognition
Soo Eu Khai Top Achiever Award Special Recognition
Vinitha Anne Puttagunta Top Achiever Award Special Recognition
Thaneish Hanz Puttagunta Top Achiever Award Special Recognition
Ng Yong Whye International School Scholarship Special Recognition
Eshvinjeet Kaur Gurujeet Singh ASEAN Scholarship Special Recognition
Tey He Yang, Ryan Oxford International College Scholarship Special Recognition
 

Depth of Knowledge Assessment (DOKA) 2018

Name Award Contest
Aaron Ng Jun Hern High Distinction DOKA
Aidan Ong King Zi Distinction DOKA
Aisshvarya Batumalai Distinction DOKA
Amir Faris Bin Azra Distinction DOKA
Ang Jen Son Distinction DOKA
Ayden Thein Jun Kit Distinction DOKA
Beh Hon Sheng Distinction DOKA
Belinda Woh Xuan Lin High Distinction DOKA
Bernice Woh Xuan Qi High Distinction DOKA
Bhakti Jena Distinction DOKA
Brandon Choo Sze How High Distinction DOKA
Brian Woh Zeng Qian Distinction DOKA
Chan Chee Sung High Credit DOKA
Chee Yi En Distinction DOKA
Che Kai Wen High Distinction DOKA
Cheow Hao Yang High Distinction DOKA
Chew Hui Lin High Distinction DOKA
Chew Yu Xuan High Distinction DOKA
Chong Gah Hock High Distinction DOKA
Clarice Teoh Yong Shi High Distinction DOKA
Daeviin Rao High Distinction DOKA
Damon Lau Chu Heng High Credit DOKA
Daphne Tan Distinction DOKA
Daryl Lee Ker Ru High Distinction DOKA
Eashvar Mahendran Distinction DOKA
Edern Teoh Distinction DOKA
Ervin Lennon Kho High Distinction DOKA
Eugene Hwang High Distinction DOKA
Fam Yi Cheng High Credit DOKA
Gan Yung Xin Distinction DOKA
Ganneeshver Sellappan High Distinction DOKA
Goh Jie Yi High Distinction DOKA
Goh Yao Chuan High Distinction DOKA
Goh Yu Herng High Credit DOKA
Grace Yap Qian Yi High Credit DOKA
Gu Jun Xuan High Credit DOKA
Hayley Cassandra Yap Hay Ee High Distinction DOKA
Heng Zhuo Heng High Distinction DOKA
Ho Janson High Distinction DOKA
Holden Teoh High Credit DOKA
Hugo Wee Tian Jun Distinction DOKA
Ian George Taye Cheng Ean High Distinction DOKA
Ian Lau Zhao-Yuan Distinction DOKA
Ip Zi Yang High Distinction DOKA
Isaac Gew Ern Yi High Distinction DOKA
Ivan Kim Tyn Yee High Distinction DOKA
Jared Yap High Distinction DOKA
Javier Yeoh Zhi Ji Distinction DOKA
Jayden Loke You Ting High Credit DOKA
Jayden Phoon Wey Ken Distinction DOKA
Jayden Yew Zhi Xiang High Distinction DOKA
Jeffrey Chin Hung Zhan Distinction DOKA
Kaitlyn Meow May Shean Distinction DOKA
Kaydence Chan Sum Yin High Credit DOKA
Kenji Ang Chuen Chen High Distinction DOKA
Khisho Nathan High Distinction DOKA
Khor Yan Xun High Distinction DOKA
Kho Wei Qi High Credit DOKA
Koh Hoe Theen Distinction DOKA
Kong Hoi Mun High Distinction DOKA
Kriti Jena High Credit DOKA
Kwong Qian Distinction DOKA
Lam Kian Cheng High Distinction DOKA
Lam Kian Mun High Distinction DOKA
Lau Kayson High Distinction DOKA
Lee Hao Yi Distinction DOKA
Lee Hsien Yong High Distinction DOKA
Lee Jia Jun High Distinction DOKA
Lee Zen Xuen High Distinction DOKA
Lim Cheng Yu High Distinction DOKA
Lim Han Jun Distinction DOKA
Lim Thean Yu Distinction DOKA
Lim Tze Yang Distinction DOKA
Lim Tze Yao High Credit DOKA
Lim Yang Ting High Credit DOKA
Lim Xiu Ting High Distinction DOKA
Lim Yu Kee High Distinction DOKA
Linus Theo Dengah High Distinction DOKA
Loh Pin Shen High Distinction DOKA
Low Benjay High Credit DOKA
Low Cheok Fung,Ashton High Distinction DOKA
Low Ee Mang High Distinction DOKA
Marcus Tan Boon Wei Distinction DOKA
Mireille Ho Ruey Hann High Distinction DOKA
Naveen Ramasamy A/L Kulanthayan High Credit DOKA
Navvisha Rao High Credit DOKA
Ng Jen Jun High Distinction DOKA
Ng Wah Kong High Distinction DOKA
Ng Yee Ern Distinction DOKA
Ong Hong Xu High Distinction DOKA
Ong Joon Zach High Distinction DOKA
Ong Jun Jie High Credit DOKA
Ong Xin Yi Distinction DOKA
Poon Yan Han High Distinction DOKA
Qistina Nur Zahia Binti Zulkhairi Distinction DOKA
Quek Shao Yang Distinction DOKA
Rex Foong Jie Yi Distinction DOKA
Ryan Chin Wen Zhan High Distinction DOKA
Samuel Cheong Xin Rong High Distinction DOKA
Sarah Binti Zadil Hayat Distinction DOKA
Soo Eu Khai High Distinction DOKA
Soo Zhen Siang Distinction DOKA
Sueanne Lau Shu Yuan High Credit DOKA
Sujiva Lai Joe Lin Distinction DOKA
Surhuthee Doraisingam High Distinction DOKA
Tan Boon Wei Distinction DOKA
Tan Chen Ping High Distinction DOKA
Tan Qi Xuan High Distinction DOKA
Tan Yu Xuan High Distinction DOKA
Tan Zheng Heng High Credit DOKA
Tang Pei Wen High Credit DOKA
Tang Yi Xuan High Distinction DOKA
Tay Wen Xuan High Distinction DOKA
Teoh Zhou Xuen High Distinction DOKA
Thaneish Hanz Puttagunta High Distinction DOKA
Tong Jia Le High Credit DOKA
Ung Xin Yi High Credit DOKA
Ung Xue Yang High Credit DOKA
Vinitha Anne Puttagunta High Distinction DOKA
Wang Jia-Rae Distinction DOKA
Wang Jia-Yuann High Distinction DOKA
Wong Chi Ming High Distinction DOKA
Wong Hui Ying High Credit DOKA
Wong Jen Haw High Distinction DOKA
Wong Khang Shane High Distinction DOKA
Wong Khang Wayne High Credit DOKA
Yang Xuan Chang Distinction DOKA
Yap Qi Yi High Distinction DOKA
Yap Rong Yi Distinction DOKA
Yap Tung Yen Distinction DOKA
Yau Yi Xian High Distinction DOKA
Yew Foong Yik High Distinction DOKA
Yong Xi Wen Distinction DOKA
 

Singapore Math Global Team Competition (SINGA) 2018

Name Award Contest
Adam Teng Dao Foong Silver Singa Individual/Team
Ahmad Akmal Effandi Bin Taufic Effandi Silver Singa Individual/Team
Aidan Wong Li Soong Gold Singa Individual/Team
Amir Arham Bin Mahra Silver Singa Individual/Team
Ang Cong Ye Gold Singa Individual/Team
Ang Qi Rong Bronze Singa Individual/Team
Au Rhu Hoong Gold Singa Individual/Team
Augustine Ang Uen Yu Bronze Singa Individual/Team
Ayden Thein Jun Kit Bronze Singa Individual/Team
Beh Hon Sheng Silver Singa Individual/Team
Belinda Woh Xuan Lin Gold Singa Individual/Team
Bernice Woh Xuan Qi Silver Singa Individual/Team
Bhakti Jena Silver Singa Individual/Team
Brandon Choo Sze How Silver Singa Individual/Team
Brandon Ting Zheng En Gold Singa Individual/Team
Brian Woh Zeng Qian Bronze Singa Individual/Team
Bryan Lee Meng Qun Bronze Singa Individual/Team
Chai Chang Yik Gold Singa Individual/Team
Chai Feng Ze Silver Singa Individual/Team
Chan Siew Wei Gold Singa Individual/Team
Che Kai Wen Gold Singa Individual/Team
Chee Yi En Bronze Singa Individual/Team
Cheong Sung Zhen Bronze Singa Individual/Team
Cheow Hao Yang Bronze Singa Individual/Team
Cheun Yeu Joe Gold Singa Individual/Team
Chong Gah Hock Bronze Singa Individual/Team
Chou Chen Jun Gold Singa Individual/Team
Chris Lau Hui Rong Bronze Singa Individual/Team
Chuah Jia Herng Gold Singa Individual/Team
Clarice Teoh Silver Singa Individual/Team
Corrine Lau Jing Xing Bronze Singa Individual/Team
Daeviin Rao Silver Singa Individual/Team
Darshan Guna Sakaran Bronze Singa Individual/Team
Daryll Dharshan Roy Bronze Singa Individual/Team
Duong Ba Dat Gold Singa Individual/Team
Edern Teoh Gold Singa Individual/Team
Ethan Hii Hao Li Gold Singa Individual/Team
Eugene Hwang Silver Singa Individual/Team
Fabian Tan Kai Zhe Silver Singa Individual/Team
Gan Junhan Silver Singa Individual/Team
Ganneeshver Sellappan Silver Singa Individual/Team
Gideon Tee Yuxun Silver Singa Individual/Team
Hayley Cassandra Yap Hay Ee Bronze Singa Individual/Team
Heng Zhuo Heng Gold Singa Individual/Team
Ho Janson Gold Singa Individual/Team
Hooy Ping Yee Silver Singa Individual/Team
Ian Yung Sii Chang Silver Singa Individual/Team
Ip Zi Yang Bronze Singa Individual/Team
Irdeena Ixora Ismas Bronze Singa Individual/Team
Isaac Gew Ern Yi Gold Singa Individual/Team
Jackson Luk Tiong Sing Bronze Singa Individual/Team
Jacob Cheng Jin Yi Gold Singa Individual/Team
Jaelyn Tan Yi Wen Bronze Singa Individual/Team
Jayden Phoon Wey Ken Bronze Singa Individual/Team
Jayden Yew Zhi Xiang Silver Singa Individual/Team
Jeffrey Chin Hung Zhan Gold Singa Individual/Team
Johanna Yew Yii Cen Bronze Singa Individual/Team
Johnny Ngu Wang Lee Bronze Singa Individual/Team
Kaitlyn Meow May Shean Bronze Singa Individual/Team
Kaylen Wong Bang Yi Bronze Singa Individual/Team
Kenji Ang Chuen Chen Silver Singa Individual/Team
Kriti Jena Bronze Singa Individual/Team
Kuan Jing Chee Bronze Singa Individual/Team
Kwong Qian Gold Singa Individual/Team
Lau Kayson Gold Singa Individual/Team
Lee Hsien Yong Gold Singa Individual/Team
Lee Jun Hui Silver Singa Individual/Team
Lee Zen Xuen Bronze Singa Individual/Team
Lei Han Hei Bronze Singa Individual/Team
Lim Xiu Ting Gold Singa Individual/Team
Loh Pin Shen Gold Singa Individual/Team
Loh Shao Zhe Silver Singa Individual/Team
Lucas Yip Zhen-Yu Silver Singa Individual/Team
Martin Ung Chee Hong Silver Singa Individual/Team
Mireille Ho Ruey Hann Bronze Singa Individual/Team
Nathan Wong Chang Sheng Silver Singa Individual/Team
Nerrangen A/L Kanakaraja Bronze Singa Individual/Team
Ng Yee En Silver Singa Individual/Team
Niveythaa A/P Parthiban Bronze Singa Individual/Team
Noel Mukhsin Bin Md Yuzairif Bronze Singa Individual/Team
Olivier Printemps Tan Zhy Ley Gold Singa Individual/Team
Ong Hong Xu Silver Singa Individual/Team
Ong Joon Zach Gold Singa Individual/Team
Quek Shao Yang Bronze Singa Individual/Team
Ronan Ooi Shen Yuan Silver Singa Individual/Team
Ryan Chin Wen Zhan Gold Singa Individual/Team
Samuel Cheong Xin Rong Bronze Singa Individual/Team
Samuel Haw Wei Aern Gold Singa Individual/Team
Sarah Binti Zadil Hayat Bronze Singa Individual/Team
Soo Eu Khai Gold Singa Individual/Team
Syahmie Adlie Bin Superi Silver Singa Individual/Team
Tan Boon Wei Bronze Singa Individual/Team
Tan En Chyi Silver Singa Individual/Team
Tan Kai Zih Gold Singa Individual/Team
Tan Marion Gold Singa Individual/Team
Tan Qi Xuan Silver Singa Individual/Team
Tan Yu Xuan Silver Singa Individual/Team
Tan Zheng Heng Bronze Singa Individual/Team
Tang Qi Xuan Bronze Singa Individual/Team
Tang Yi Xuan Silver Singa Individual/Team
Teng Chang Ching Bronze Singa Individual/Team
Teoh Zhou Xuen Silver Singa Individual/Team
Thaneish Hanz Puttagunta Gold Singa Individual/Team
Then Mu Chen Bronze Singa Individual/Team
Too Lik Wei Gold Singa Individual/Team
Vinitha Anne Puttagunta Gold Singa Individual/Team
Wang Jia-Yuann Gold Singa Individual/Team
Wong Fu Cheong Bronze Singa Individual/Team
Wong Jia Wen Gold Singa Individual/Team
Wong Shou Yi Bronze Singa Individual/Team
Wong Yung Kee Silver Singa Individual/Team
Yang Xuan Chang Bronze Singa Individual/Team
Yap Linhao Bronze Singa Individual/Team
Yap Tung Yen Bronze Singa Individual/Team
Yap Xin Wei Gold Singa Individual/Team
Yew Foong Yik Silver Singa Individual/Team
Yong Zi Qian Bronze Singa Individual/Team
Zachary Sim Vay-Kean Silver Singa Individual/Team
Zhuo Shang Gold Singa Individual/Team
Zhuo Zhou Gold Singa Individual/Team
Isaac Gew Ern Yi Junior Champion Singa Division Top 3 Teams
Soo Eu Khai Junior Champion Singa Division Top 3 Teams
Vinitha Anne Puttagunta Junior Champion Singa Division Top 3 Teams
Duong Ba Dat Expert Champion Singa Division Top 3 Teams
Lee Hsien Yong Expert Champion Singa Division Top 3 Teams
Yap Xin Wei Expert Champion Singa Division Top 3 Teams
Ho Janson Junior 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Kwong Qian Junior 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Wang Jia-Yuann Junior 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Ang Cong Ye Intermediate 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Au Rhu Hoong Intermediate 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Heng Zhuo Heng Intermediate 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Chai Chang Yik Advanced 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Cheun Yeu Joe Advanced 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Tan Marion Advanced 1st Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Brandon Ting Zheng En Expert 2nd Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Chan Siew Wei Expert 2nd Runner-Up Singa Division Top 3 Teams
Samuel Haw Wei Aern Expert 2nd Runner-Up Singa Division Top 3 Teams

2018 Awards

International Junior Math Olympiad (IJMO) 2018 @ Thailand

 

Asia International Mathematical Olympiad (AIMO) 2018 @ Thailand

 

Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2018

 
 

Vanda International Science Competition (VANDA) 2018

 

Beaver Computational Thinking Competition (Beaver) 2018

Gold Award Winners

AMIR FARIS BIN AZRA
JOSIAH KHO RUI MING

Silver Award Winners

BELINDA WOH XUAN LIN
CHEW TZE LIN
KOH KEE LEONG
QAISARA SABRINA BT. SAFRIZA

Bronze Award Winners

BERNICE WOH XUAN QI
CHEW HUI LIN
EUGENE HWANG
HO YU HENG
TEY HE YANG, RYAN

Special Recognition Awards 2018

Scholarship Winners

Aaron Ng Jun Hern
Benjamin Ang Ben Jian
Chu Yi Fui
Loh Shao Zhe
Yu Ru En

Top Achievers

Cheun Yeu Joe
Lau Kayson
Linus Theo Dengah
Tey He Yang, Ryan

KooBits Online Challenge 2017/18

2017 Season 4 Top Brain Award Winners

Brayden Meow Xin Ken
Chua Yi Hong
Joshua Zakaria
King Hao Jun
Koh Chee Yuan
Naomi Liew
Natalie Liew
Ranice Tey Qi En
Noelle Liew
Rena Tey Qi Fang
Sharmaine Ong

2018 Season 1 Top Brain Award Winners

Brayden Meow Xin Ken
Jayden Yew Zhi Xiang
Joshua Zakaria
Natalie Liew
Thaneish Hanz
Wong Khang Wayne

Mensa IQ Test 2017/18

Aaron Ng Jun Hern
Amesha Muruletharan
Ang Zheng Yao
Benjamin Ang Ben Jian
Chan Si Yan
Chew Tze Lin
Duong Ba Dat
Edern Teoh
Ellyn Wong Wan Wen
Foo Su Kein
Foo Xiu Zhen
Hew Ja Jet
Ho Yu Heng
Hugo Wee Tian Jun
Ian George Taye Cheng Ean
Ivan Kim
Leong Full Thye
Melissa Ho Er Shwen
Mok Siao Chi
Muhammad Aref Erfan Bin Mohd Shah Zainooreen
Nisha Gayathri
Onn Heng Hwa
Parmis Morshedi
Ryan Yau Chun Chien
Stephanie Yong Jing Yi
Tan Qi-Quan
Tey He Yang, Ryan
Thaamarai Selvi A/P Murgaya
Thong Ker Wei
Yap Sui Yin
Yap Xin Wei
Yip Chee Keen

Intelligence IQ Test 2017/18

Elson Wong Hao Bo
Holden Teoh
Mireille Wyern Kho
Ong Jun Zhe
Ong Kai Qing
Tee Yu Chen
Yap Qi Yi

American Mathematics Competitions (MAA-AMC) 2017/18

Honour Roll Award (World Top 5%)

Cheun Yeu Joe
Khisho Nathan
Marcus Chan

School Winner Award

Cheun Yeu Joe (AMC 8)
Khisho Nathan (AMC 8)
Marcus Chan (AMC 10)
Ahrim Lee (AMC 12)

Singapore and Asian Schools Math Olympiad (SASMO) 2018

Gold Award Winners

Aaron Ng Jun Hern
Aidan Wong Yoong Xin
Amir Faris Bin Azra
Ang Cong Ye
Belinda Woh Xuan Lin
Benjamin Ang Ben Jian
Bhakti Jena
Brandon Choo Sze How
Cheun Yeu Joe
Chew Hui Lin
Dat Duong Ba
Edern Teoh
Ervin Lennon Kho
Ethan Hii Haoli
Eugene Hwang
Fiya Umairah Binti Mohd Shahreen Zainooreen
Gan Lih Ying
Heng Zhuo Heng
Ian Cheah Yi Chen
Isaac Hew Kai Sheng
Jayden Yew Zhi Xiang
Koh Hoe Theen
Kong Hoi Mun
Lam Kian Mun
Lau Kayson
Lee Hsien Yong
Lee Rong Sheng
Lee Zen Xuan
Loh Shao Zhe
Mohgiendren A/L Tiruvarasu
Ng Jen Jun
Ng Wah Kong
Olivier Printemps Tan Zhy Ley
Ong Hong Xu
Poh Yuan Zheng
Ryan Chin Wen Zhan
Sean Cheah Yi Xuan
Soo Eu Khai
Tan Hong Zher
Tan Xiao Xuan
Tang Xin-Ru
Teo Eyenn
Teoh Zhou Xuen
Tey He Yang, Ryan
Thaneish Hanz Puttagunta
Tong Gui Cheng
Vinitha Anne Puttagunta

Silver Award Winners

Amelia Lee Zhiao Herng
Ang Qi Rong
Arvind Asokan
Beh Hon Sheng
Caitlyn Yee Mei Suet
Chang Kai Rong
Chu Yi Fui
Daphne Tan
Daryl Lee Ker Ru
Foo Xiu Zhen
Goh Jian Mayne
Goh Yao Chuan
Helena Tai Jia Yuan
Ho Yu Heng
Hooy Ping Yee
Isaac Gew Ern Yi
Jasmeet Singh
Josiah Kho Rui Ming
Kan Xin Le
Khoo Kai Neng
Khoo Kai Yang
Khoo Tien Yi
Lau Meng Jin
Lau Shi Yan
Lee Tae Jun
Lian Kai Quan
Lim En Yi
Lucas Yip Zhen-Yu
Melvi Yau Chun Yang
Mireille Ho Ruey Hann
Ong Joon Zach
Parmis Morshedi
Qistina Nur Zahia Binti Zulkhairi
Ronald Keong Zhi Yuan
Ryan Ong Keng Cheng
Shum Xin Tung
Tan Chen Ping
Tan Marion
Tan Swee Seng
Tan Yu Xuan
Tang Pei Wen
Tay Wen Xuan
Yap Xin Wei
Yong Zi Qian
Yu Ru En

Bronze Award Winners

Anita A/P Rathentheran
Ashton Low Cheok Fung
Bernice Woh Xuan Qi
Brian Woh Zeng Qian
Cheow Hao Yang
Ching Tsing Hin
Chloe Yap Jia Qi
Daeviin Rao
Declan Cheah Ren
Ethan Joshua Das
Hugo Wee Tian Jun
Ian Lai Chang Zhen
Jayden Phoon Wey Ken
Joshua Koh Jing Liang
Kavinaya Vasanthan
Khoo Tien Xuan
Kriteishini A/P R. G. Elangovan
Kriti Jena
Lam Kian Cheng
Lee Zo Ze
Loke Ann Chi
Madelyn Tan Rou Yi
Mikiya Kitae
Mireille Wyern Kho
Ng Jyn-Yann
Ravinaasri A/P Tiruvarasu
Regine Yap
S. Chaarulata
Sasaki Yuki
Shia Yu Him
Shijie Chen
Tan Chien Yan
Tan Yi Jing
Tang Meiqi
Ung Xin Yi
Ung Xue Yang
Wong Chi Ming
Wong Khang Wayne
Wong Zi Shian
Yew Foong Yik
 

Kangaroo Math Competition (KMC) 2018

Grand Prix Award Winners

Daryl Lee Ker Ru
Khor Yan Xun
Lau Kyson
Ng Jen Jun
Tong Gui Cheng

Gold Medal Winners

Aidan Wong Yoong Xin
Ang Cong Ye
Brandon Choo Sze How
Cheun Yeu Joe
Chew Tze Lin
Daryl Lee Ker Ru
Goh Yao Chuan
Jayson Lam Ze Ming
Josiah Kho Rui Ming
Keandrre Chiew Hing Yao
Lau Kayson
Lee Hsien Yong
Lian Kai Quan
Linus Theo Dengah
Marcus Chan Wern Chung
Melissa Ho Er Shween
Ng Jen Jun
Ng Wah Kong
Ryan Chin Wen Zhan
Tan Hong Zher
Tan Marion
Tan Swee Seng
Tey He Yang, Ryan
Tong Gui Cheng

Silver Medal Winners

Aaron Ng Jun Hern
Ang Qi Rong
Beh Hon Sheng
Belinda Woh Xuan Lin
Bernice Woh Xuan Qi
Chew Hui Lin
Chua Yi Jia
Gan Lih Ying
Goh Jian Mayne
Heng Zhuo Heng
Ho Yu Heng
Ivan Kim
Jayden Phoon Wey Ken
Keanrich Chiew Hing King
Keith Tan Toon Zer
Kok Xiang Yi
Kong Hoi Mun
Lam Kian Mun
Lee Tae Jun
Lim Yu Kee
Low Hong Hao, Howard
Lucas Yip Zhen Yu
Mireille Ho Ruey Hann
Ong Kai Qing
Parmis Morshedi
Phun Kai Jie
Siva Keefe Savero
Tan Hong Khai
Tan Xiao Xuan
Tang Pei Wen
Tang Xin-Ru
Teoh Zhou Xuen
Vinitha Anne Puttagunta
Yau Yi Xian
Yew Foong Yik
Yong Zi Qian

Bronze Medal Winners

Ang Jen Son
Bhakti Jena
Chan Chee Sung
Chan Jing Wen
Ethan Hii Haoli
Hooy Ping Yee
Isaac Gew Ern Yi
Jayden Yew Zhi Xiang
Joshua Koh Jing Liang
Khoo Kai Yang
Kisho Nathan
Kua Chin Ho
Lee Zen Xuan
Marcus Chan Yi Hao
Ong Hong Xu
Poh Yuan Zheng
Shia Yu Him
Soo Eu Khai
Tan Chen Ping
Tan Wei Han
Teioh Nuan Ning
Thaneish Hanz Puttagunta
Tung Jensen
Wong Zheng Xiang

Special Recognition Awards 2017

Scholarship Winners

AIDAN WONG YOONG XIN
BENJAMIN TAY WEN XUAN
CHING TSING HIN
CHOOI KAE LEANG, VERON
DANIEL NG YOU XIANG
DYLAN NEOH WEI JIE
DYLAN NG YOU WEI
EUGENE HWANG
KATRINA ONG
LAM KIAN MUN
LEE YAO MING
LEE YEAN HERNG
LO JIA SHERN
LUCAS YIP ZHEN-YU
MARCUS CHAN
REGINE YAP JIA YENG
RYAN YAU CHUN CHIEN
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
SIDDHARTH CHADHA
SIVA KEEFE SAVERO
TAN MARION
TAN YU HERNG
WONG CHI MING

Top Achievers

CHEW TZE LIN
LINUS THEO DENGAH
NG WAH KONG
 

KooBits Online Challenge 2017

Season 1 Top Brain Award Winners

CHEUN YEU JOE
CHUA YI HONG
JAYDEN YEW ZHI XIANG
JOSHUA YEW ZHI XHEN
YIP KAH KENG

Season 2 Top Brain Award Winners

BELINDA WOH XUAN LIN
BERNICE WOH XUAN QI
CHEUN YEU JOE
CHUA YI HONG
GAN LIH YING
GOH KAI XUAN
JAYDEN YEW ZHI XIANG
RANICE TEY QI EN
RENA TEY QI FANG
WONG KHANG SHANE
YIP KAH KENG

Season 3 Top Brain Award Winners

CHEUN YEU JOE
CHLOE CHAN PHOOI SAN
CHUA YI HONG
GAN LIH YING
LOW KAI U
RANICE TEY QI EN
WONG KHANG SHANE
WONG KHANG WAYNE
 

Kangaroo Math Competition (KMC) 2017

Grand Prix Award Winners

LINUS THEO DENGAH (JUNIOR)
NG WAH KONG (ECOLIER)
SHEE YI RONG (BENJAMIN)

Gold Medal Winners

AARON JAYMES ZHUNG-CHENG LIM
AIDAN WONG
AMELIA JADE MAE-XIAN LIM
AMELIA LEE ZHIAO HERNG
ANG CONG YE
BERNICE WOH XUAN QI
CHEUN YEU JOE
CHEW TZE LIN
EUGENE HWANG
KONG HOI MUN
KUA CHIN HO
LAM MAN CHUNG
LEE HSIEN YONG
LOH SHAO ZHE
LOW KAI U
MARCUS CHAN WERN CHUNG
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN
SAMSON LAI CHENG YI
TAM LI ZHANG
TAN SWEE SENG
TAN XIAO XUAN
TANG XIN-RU
TEIOH NUAN NING
TEY HE YANG, RYAN
THAM CHUN KEN, HARVARD
TONG GUI CHENG
YAP CHEONG YOUNG

Silver Medal Winners

AARON NG JUN HERN
BELINDA WOH XUAN LIN
BENJAMIN ANG
CHEAH KAH HOE
CHEAH WERN CHIEN
CHOW YOONG JIN
CHOY CHONG HONG
DANIEL NG YOU XIANG
DARYL LEE KER RU
EDWEN WONG SHENG HONG
ESHVINJEET KAUR
GABRIEL NG CHONG HUI
GAN LIH YING
GOH JIAN MAYNE
HENG ZHUO HENG
JAYDEN PHOON WEY KEN
JIREH FOO
KHOO KAI NENG
KHOO KAI YANG
KIEREN SINGH GILL
LAM KIAN MUN
LEE RONG SHENG
LEE YAO MING
LEE YEAN HERNG
LEONG JIN MING
LIAN KAI QUAN
LOW JUN SHENG
LUCAS YIP ZHEN-YU
MICHAEL NG CHONG YAO
NURIN NABIHAH BINTI MOHD SA’ADI
POH YUAN ZHENG
RYAN YAU CHUN CHIEN
SINCERE FOO
TAN HONG ZHER
TAN SHUN JIN
TAN YU HERNG
THONG KAM FAI
UN CHI WEN
UN KAI WEN
UNG XIN YI
YAP CHEONG SHENG
YAP XIN WEI

Bronze Medal Winners

AARON CHONG
BEH HONG SHENG
CAITLYN YEE MEI SUET
CHAN WEI XI
CHUA YI HONG
GOH JUN HAN
HUGO WEE TIAN JUN
JANELLE WEE CHIA ERN
JOE CHONG ZHAO JO
JOSHUA KOH JING LIANG
KEANDRRE CHIEW HING YAO
KEANRICH CHIEW HING KING
KHOO KAI XUAN
KOH HOE THEEN
KOO WENG HONG
LEE JI HAO
LEONG KAI YANG
LOKE KAY CHI
MIREILLE HO RUEY HANN
NG JEN JUN
PARMIS MORSHEDI
REGINE YAP JIA YENG
RYAN CHIN WEN ZHAN
TAN BOON WEI
TAN CHEN PING
TAN JUN MING JULIAN
WONG CHI MING
WONG ZHI YONG
YEOH WEI KEANE
YONG ZI QIAN
 
 
 

Singapore and Asian Schools Math Olympiad (SASMO) 2017

Gold Award Winners

AARON NG JUN HERN
AIDAN ONG MING FENG (Gold Team Top Scorer)
AIDAN WONG
ANG CONG YE
BELINDA WOH XUAN LIN
BENJAMIN LOH ZE MIN
CHEUN YEU JOE
CHEW TZE LIN
CHEW YU XUAN
DARYL LEE KER RU
EUGENE HWANG
FIYA UMAIRAH BINTI MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
GAN LIH YING
GOH JIAN MAYNE
GOH JUN HAN
GOH YAO CHUAN
IAN CHEAH YI CHEN
JASMEET SINGH
JAYDEN YEW ZHI XIANG
JIREH FOO
JONATHAN HO KAI JIAN
KEANDRRE CHIEW HING YAO
KHOO KAI NENG (Gold Team Top Scorer)
KHOO KAI YANG
KONG HOI MUN
KUA CHIN HO
LAM KIAN MUN
LEE HSIEN YONG
LINUS THEO DENGAH
LOW JUN SHENG
LOW KAI U
LUCAS YIP ZHEN-YU (Gold Team Top Scorer)
MARCUS CHAN WERN CHUNG
NG JEN JUN
NG WAH KONG
NG YOU XIANG
RYAN ONG KENG CHENG
RYAN YAU CHUN CHIEN
SAMSON LAI CHENG YI
SEAN CHEAH YI XUAN
SHEE YI RONG
TAM LI ZHANG
TAN CHEN PING
TAN SWEE SENG
TAN XIAO XUAN
TAN YU HERNG
TEY HE YANG, RYAN
TONG GUI CHENG
 

Silver Award Winners

AARON JAYMES ZHUNG-CHENG LIM
AMELIA JADE MAE-XIAN LIM
AMELIA LEE ZHIAO HERNG
BENJAMIN ANG
BERNICE WOH XUAN QI
CHEAH WEI SAN
CHEAH WERN CHIEN
CHOW YOONG JIN
DARREN LEE WEI SOONG
DARREN PON ZHU RAY
EDERN TEOH
GABRIEL NG CHONG HUI
HENG ZHUO HENG
JOE CHONG ZHAO JO
JOSIAH KHO RUI MING
JULIAN TAN JUN MING
KAN XIN LE
KRISHNA A/L ARIVAZHAGAN
LAM MAN CHUNG
LEE EE JENN
LEE RONG SHENG
LEE YAO MING
LEE YEAN HERNG
LEONG KAI YANG
LIAN KAI QUAN
LIEW KAIK QIANG
LOKE ANN CHI
LOKE KAY CHI
MICHAEL NG CHONG YAO
MUHAMMAD AREF ERFAN BIN MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
NG JIAN CHAO
NICHOLAS HO YUN HEE
POH YUAN ZHENG
RONALD KEONG ZHI YUAN
RYAN CHIN WEN ZHAN
SHAILESH WAREN SUBRAMANIAM
SINCERE FOO
SIVA KEEFE SAVERO
TAN HONG ZHER
TAN YU XUAN
TANG XIN-RU
TANG YI QWAN
TEE YU CHEN
TEY KAI MING
UNG XIN YI
VENUS CHAN CHIA YUIN
WONG CHI MING
WONG ZHI YONG
YAP XIN WEI

Bronze Award Winners

ANASTASIA GOH HUI YUAN
ANG QI RONG
ANITA RATHENTHERAN
BHAKTI JENA
BRENDAN YEE HSIEN KIT
BRIAN WOH ZENG QIAN
CAITLYN YEE MEI SUET
CHEAH KAH HOE
CHEOW HAO YANG
CHING TSING HIN
CHU YI FUI
DIVYA RAJASINGAM
DYLAN NEOH
ERICA MYA BT MALIK FEISAL
ESHVINJEET KAUR GURUJEET SINGH
ETHAN HII HAO LI
GAN JO YEE
GANNEESHVER
HUGO WEE TIAN JUN
ISAAC HEW KAI SHENG
JOSHUA KOH JING LIANG
KEANDRA CHIEW LYN WE
KEANRICH CHIEW HING KING
KHOO TIEN XUAN
KHOO TIEN YI
KIEREN SINGH GILL
KOH HOE THEEN
KOH HUAI YUAN
LAM KIAN CHENG
LAU SHI YAN
LEE HUI HUI
LEE KAI YANG
LEE ZEN XUEN
LIM YU CHEN
LOH SHAO ZHE
LUM MING QIAN
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN
NG YOU WEI
NGOI THING ZHONG
NURIN NABIHAH BINTI MOHD SA’ADI
OAN QIAN HUI
OCTAVIUS ETE TAN ZHY LAM
OLIVIER PRINTEMPS TAN ZHY LEY
PARMIS MORSHEDI
SAILLESH KISHOR KUMAR
SASAKI YUKI
SATHYANARAYANAN CHAARULATA
SHUM XIN TUNG
TAN SHUN JIN
TAN WEI HAN
TAY WEN XUAN
TEIOH NUAN NING
THAVANEISH KISHOR KUMAR
UNG XUE YANG
YAP CHEONG SHENG
YAP CHEONG YOUNG
YAP JIA YENG, REGINE
YEOH WEI GENE
YEOH WEI KEANE
YEW FOONG YIK
YONG ZI QIAN
YU RU EN

Beaver Computational Thinking Competition (Beaver) 2017

Gold Award Winners

BELINDA WOH XUAN LIN
BRENDAN YEE HSIEN KIT
GOH JUN HAN
LOKE KAY CHI
TEY HE YANG, RYAN

Silver Award Winners

BHAKTI JENA
EUGENE HWANG
GOH JUN KEAT
JONATHAN HO KAI JIAN
JOSIAH KHO RUI MING
KHOO KAI YANG
QISTINA NUR ZAHIA BT ZULKHAIRI
SAM JUN NING
TAN MARION

Bronze Award Winners

CHUA ZE LIN
DYLAN NG YOU WEI
LOW KAI U
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN
SHEE YI RONG
SHUM XIN TUNG
 

Asia International Mathematical Olympiad (AIMO) 2017 @ Kuala Lumpur, Malaysia

<Watch the Contest Day Highlights Video>

 

Gold Award

ANTHONY TEH YONG KEAT
CHOOI KAE LEANG, VERON
CHEW TZE LIN
LINUS THEO DENGAH
NG WAH KONG
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
TAN HUI RU KIMBERLEY
TANG YI QWAN

Silver Award

AARON NG JUN HERN
AIDAN WONG YOONG XIN
BENJAMIN ANG BEN JIAN
BERNICE WOH XUAN QI
CHEUN YEU JOE
CHEW YU XUAN
DARYL LEE KER RU
GOH JUN HAN
HOO XINYI
HUGO WEE TIAN JUN
IAN CHEAH YI CHEN
ISAAC HEW KAI SHENG
JONATHAN HO KAI JIAN
JOSIAH KHO RUI MING
KHOO KAI YANG
KUA CHIN HO
LAM KIAN MUN
LEE DAI WEI
LEONG KAI YANG
LIAN KAI QUAN
LOW KAI U
LUCAS YIP ZHEN-YU
RYAN CHIN WEN ZHAN
SIVA KEEFE SAVERO
TAN YU HERNG
TONG GUI CHENG
YAP XIN WEI

Bronze Award

AMIR FARIS BIN AZRA
ANG CONG YE
BELINDA WOH XUAN LIN
BRIAN WOH ZENG QIAN
CAITLYN YEE MEI SUET
CHEAH KAH HOE
CHING TSING HIN
ESHVINJEET KAUR GURUJEET SINGH
EUGENE HWANG
FIYA UMAIRAH BINTI MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
FOO XIU ZHEN
GOH YAO CHUAN
HENG ZHUO HENG
IAN GEORGE TAYE CHENG EAN
IVAN FOO
JAYDEN YEW ZHI XIANG
JOSHUA KOH JING LIANG
KHOO KAI NENG
KONG HOI MUN
KRISHNA ARIVAZHAGAN
LAM WEI SHENG
LEE YAO MING
LEE YEAN HERNG
LEE ZEN XUEN
LIEW KAIK QIANG
LIM HAN JUN
LOH SHAO ZHE
LOW JUN SHENG
MARCUS CHAN WERN CHUNG
MICHAEL NG CHONG YAO
NG JEN JUN
OLIVIER PRINTEMPS TAN ZHY LEY
PARMIS MORSHEDI
RYAN ONG KENG CHENG
SAMUEL TAN QING HUI
SASHVINI D/O SIVARATHANAM
SEAN CHEAH YI XUAN
SHAILESH WAREN SUBRAMANIAM
SHEE YI RONG
SHUM XIN TUNG
TAN HONG ZHER
TAN MARION
TAN WEI HAN
TANG XIN-RU
TEOH ZHOU XUEN
TEY KAI MING
WONG CHI MING
YAP CHEONG YOUNG
YAP JIA YENG, REGINE
YONG ZI QIAN

Merit

AMELIA LEE ZHIAO HERNG
ANG QI RONG
BHAKTI JENA
BRENDAN YEE HSIEN KIT
CHU YI FUI
DARREN PON ZHU RAY
DYLAN NEOH WEI JIE
ETHAN HII HAO LI
JIREH FOO
KOH HUAI YUAN
KRITEISHINI A/P RG ELANGOVAN
KYANDRA TAN YI ZEN
LAM KIAN CHENG
LEE HUI HUI
LEE ZO ZE
LUM MING QIAN
NG JIAN CHAO
NGOI THING ZHONG
NICHOLAS HO YUN HEE
SINCERE FOO
TAY WEN XUAN
UNG XIN YI
 

Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2017 @ Singapore

Gold Award

BENJAMIN ANG BEN JIAN
JONATHAN HO KAI JIAN
LINUS THEO DENGAH
RYAN CHIN WEN ZHAN

Silver Award

ANG CONG YE
BENJAMIN TAY WEN XUAN
CHEUN YEU JOE
CHEW TZE LIN
EUGENE HWANG
LAM KIAN MUN
LEE HSIEN YONG
TONG GUI CHENG

Bronze Award

BRANDON CHOO SZE HOW
CHU YI FUI
DARREN LEE WEI SOONG
ETHAN HII HAO LI
FOO XIU ZHEN
HOO XINYI
LIM HAN JUN
LOW JUN SHENG
MARCUS CHAN WERN CHUNG
SASHVINI SIVARATHANAM
SHAILESH WAREN SUBRAMANIAM
SIVA KEEFE SAVERO
TANG YI QWAN
YAP CHEONG YOUNG

International Junior Math Olympiad (IJMO) 2017 @ Phnom Penh, Cambodia

Silver Award

FIYA UMAIRAH BT MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
LOW JUN SHENG
 

Australian Mathematics Competition (AMC) 2017

Prize Award

ISAAC HEW KAI SHENG
JOSIAH KHO RUI MING

High Distinction Award

AIDAN WONG YOONG XIN
CHOOI KAE LEANG, VERON
IAN GEORGE TAYE CHENG EAN
JAYSON LAM ZE MING
LAI CHENG YI
LEE DAI WEI
LEE HSIEN YONG
LINUS THEO DENGAH
LOW KAI U
NG WAH KONG
RYAN YAU CHUN CHIEN
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
TAN HUI RU KIMBERLEY
THANEISH HANZ PUTTAGUNTA

Distinction Award

AARON NG JUN HERN
ALEXANDER KAM ZHAN YUE
ANTHONY TEH YONG KEAT
BENJAMIN ANG BEN JIAN
BU KAI XIAN
CHEUN YEU JOE
CHUA ZE LIN
DARYL LEE KER RU
DRISHAYESHINI
EDERN TEOH
ESHVINJEET KAUR GURUJEET SINGH
EUGENE HWANG
FIYA UMAIRAH BT MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
GOH JUN HAN
HENG ZHUO HENG
JAYDEN PHOON WEY KEN
JONATHAN HO KAI JIAN
KAM ZHAN YUE
KEONG ZHI YUAN
KHOO KAI NENG
KHOO KAI YANG
KOK XIANG YI
KUA CHIN HO
LAM KIAN MUN
LAU SHI YAN
LEE HAUII
LEE YEAN HERNG
LIAN KAI QUAN
LOH SHAO ZHE
LOW JUN SHENG
LUCAS YIP ZHEN-YU
MARCUS CHAN
NURIN NABIHAH BT MOHD SA’ADI
POH YUAN ZHENG
RYAN CHIN WEN ZHAN
RYAN ONG KENG CHENG
SHAILESH WAREN SUBRAMANIAM
TAN HONG ZHER
TAN YU HERNG
TANG XIN-RU
TANG YI QWAN
TEE YU CHEN
TEY HE YANG, RYAN
TOW GUAN CHENG
TUNG JENSEN
YAP CHEONG YOUNG
YAP XIN WEI
YONG CH’NG EU
 

International Competitions and Assessments for Schools (ICAS-Maths) 2017

High Distinction Award

AIDAN WONG YOONG XIN
ALEXANDER KAM ZHAN YUE
ANG CONG YE
ANTHONY TEH YONG KEAT
BRANDON CHOO SZE HOW
CHEUN YEU JOE
CHING TSING HIN
DANIEL NG YOU XIANG
DARYL LEE KER RU
EUGENE HWANG
HAYLEY CASSANDRA YAP HAY EE
HOO XINYI
IAN GEORGE TAYE CHENG EAN
JONATHAN HO KAI JIAN
KEANDRRE CHIEW HING YAO
LAU KAYSON
LEE DAI WEI
LINUS THEO DENGAH
LOH SHAO ZHE
LUCAS YIP ZHEN-YU
MIREILLE HO RUEY HANN
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN
NG WAH KONG
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
TAN BOON WEI
TAN HONG ZHER
LOH SHAO ZHE
LUCAS YIP ZHEN-YU
MIREILLE HO RUEY HANN
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN
NG WAH KONG
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
TAN BOON WEI
TAN HONG ZHER

Distinction Award

AARON CHONG
AARON NG JUN HERN
AMELIA LEE ZHIAO HERNG
BEH HON SHENG
BELINDA WOH XUAN LIN
BENJAMIN TAY WEN XUAN
BERNICE WOH XUAN QI
BRENDAN YEE HSIEN KIT
CHAN YAN QI
CHEAH KAH HOE
CHEW TZE LIN
CHONG RUI SHEN
CHUA YI HONG
CHUA ZE LIN
DARREN DANIEL YAP CHIN ONG
DARREN LEE WEI SOONG
DARREN PON ZHU RAY
DYLAN NG YOU WEI
EDWEN WONG SHENG HONG
ERICA MYA BT MALIK FEISAL
ESHVINJEET KAUR GURUJEET SINGH
ETHAN HII HAO LI
GAN LIH YING
GOH JIAN MAYNE
GOH JUN KEAT
GOH YAO CHUAN
GOY YAN TING CHLOE
HUGO WEE TIAN JUN
IVAN KIM TYN YEE
JAYDEN PHOON WEY KEN
JAYDEN YEW ZHI XIANG
JAYSON LAM ZE MING
JENSON LIM TZER MING
JOSHUA KOH JING LIANG
JULIA GOH JIA EN
KAM ZHAN YUE
KEANRICH CHIEW HING KING
KENJI ANG CHUEN CHEN
KEONG ZHI YUAN
KHISHO NATHAN A/L PATHMA NATHAN
KHOR KAI SHEAN
KOH HOE THEEN
KONG HOI MUN
KUA CHIN HO
LAM KIAN MUN
LEE EE JENN
LEE HUI HUI
LEE YAO MING
LEE ZEN XUEN
LEONG KAI YANG
LEOW ZI XUEN
LIM HAN JUN
LOW HONG HAO
LOW JUN SHENG
LUM MING QIAN
MARCUS CHAN
MELVIN YAU CHUN YANG
NGAN KA-FYE
NG SAI SUN SARAWAT
NURIN NABIHAH BT MOHD SA’ADI
ONG EE XUEN
POH YUAN ZHENG
QAISARA SABRINA BT SAFRIZA
RYAN CHONG IAN HOW
RYAN YAU CHUN CHIEN
SAY HONGXI
SHEE YI RONG
SHUM XIN TUNG
TAN CHEN PING
TAN MARION
TAN XIAO XUAN
TANG PEI WEN
TANG XIN-RU
TANG YI QWAN
TEE YU CHEN
TEIOH NUAN NING
TEY HE YANG, RYAN
THANEISH HANZ PUTTAGUNTA
TOW GUAN REN
TUNG JENSEN
WONG ZHENG XIANG
YAP XIN WEI
YONG CH’NG EU
 

American Mathematics Olympiad (AMO) 2017

Gold Award Winners

AIDAN WONG YOONG XIN
BELINDA WOH XUAN LIN
CHEUN YEU JOE
CHOOI KAE LEANG, VERON
EUGENE HWANG
GAN LIH YING
HENG ZHUO HENG
IAN GEORGE TAYE CHENG EAN
ISAAC HEW KAI SHENG
JONATHAN HO KAI JIAN
KHISHO NATHAN A/L PATHMA NATHAN
LAU SHI YAN
LEE HSIEN YONG
LEE YEAN HERNG
LIAN KAI QUAN
LINUS THEO DENGAH
MARCUS CHAN
NG WAH KONG
RYAN CHIN WEN ZHAN
SASHVINI SIVARATHANAM
SHEE YI RONG
TANG XIN-RU

Silver Award Winners

BENJAMIN ANG BEN JIAN
BENJAMIN TAY WEN XUAN
BERNICE WOH XUAN QI
BRANDON CHOO SZE HOW
CHAN YAN QI
CHEW YU XUAN
EDERN TEOH
ESHVINJEET KAUR GURUJEET SINGH
JAYDEN PHOON WEY KEN
JAYDEN YEW ZHI XIANG
LEE EE JENN
LEE YAO MING
LEONG KAI YANG
LOH SHAO ZHE
LUCAS YIP ZHEN-YU
QISTINA NUR ZAHIA BT ZULKHAIRI
TAN MARION
TAN YI JING
TAN YU HERNG
THANEISH HANZ PUTTAGUNTA
VINITHA ANNE PUTTAGUNTA
YAP CHEONG YOUNG

Bronze Medal Winners

AARON NG JUN HERN
AMIR FARIS AZRA
CHEAH KAH HOE
CHUA YI JIA
DANIEL NG YOU XIANG
FIYA UMAIRAH BT MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
FOO XIU ZHEN
GOH JUN KEAT
HUGO WEE TIAN JUN
JOSIAH KHO RUI MING
LIEN XIN HUI
LOW HONG HAO
MARCUS CHAN YI HAO
MIREILLE WYERN KHO
REGINE YAP JIA YENG
TAN YU XUAN
TANG PEI WEN
UNG XUE YANG
YAP XIN WEI
YEW FOONG YIK
 

Mensa 2017

AARON NG JUN HERN
AMESHA MURULETHARAN
ANG ZHENG YAO
BENJAMIN ANG BEN JIAN
EDERN TEOH
ELLYN WONG WAN WEN
FOO SU KEIN
FOO XIU ZHEN
HEW JA JET
HO YU HENG
HUGO WEE TIAN JUN
IVAN KIM
MUHAMMAD AREF ERFAN BIN MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
NISHA GAYATHRI
RYAN YAU CHUN CHIEN
STEPHANIE YONG JING YI
TEY HE YANG, RYAN
THAAMARAI SELVI  A/P MURGAYA
THONG KER WEI
YAP SUI YIN
YAP XIN WEI
YIP CHEE KEEN

Special Recognition Awards 2016

Scholarship Winners

ANDREA CHEAH SHIUE ER
CHEUN YEU JOE
ETHAN LEE ZO ZE
LEE DAI WEI
NG JIA YI
TAN NI KHER

Top Achievers

BENJAMIN LOH ZE MIN
KUA CHIN HO
LEE HSIEN YONG
RAAMAMURTHY SATHYANARAYANAN
SAI YIN CHEN
TONG GUI CHENG

Kangaroo Math Competition (KMC) 2016

KMC2016

Grand Prix Award Winners

EUGENE HWANG (ECOLIER)
KHOO KAI YANG (ECOLIER)
KOH HOE THEEN (ECOLIER)
LEONG CHEE YIN (CADET)
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY (STUDENT)

Gold Medal Winners

AIDAN WONG YOONG XIN
CAITLYN YEE MEI SUET
CHILLON CHAI ZIQING
ERYN LEE JUIN
EUGENE HWANG
GIAM KEE HUNG
KEANDRRE CHIEW HING YAO
KHOO KAI YANG
KOH HOE THEEN
KUA CHIN HO
LEE DAI WEI
LEE HSIEN YONG
LEE JIA JIE
LEE YAO MING
LEONG CHEE YIN
LOW JUN SHENG
NAOMI LIM XIAO QI
RYAN TING SER JIN
SAI YIN CHEN
SAMSON LAI CHENG YI
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
SHUM XIN TUNG
TAN CHEN PING
TAN HONG ZHER
TEH MIN VEI
TEIOH NUAN NING
TEY HE YANG, RYAN
WONG ZHI YONG
YONG CH’NG EU

Silver Medal Winners

AOW YU SHENG
CHA HAO WEI
CHEAH KAH HOE
CHEUN YEU JOE
CHEW YAN KEE
CHOW YOONG JIN
GOH YAO CHUAN
GOH YEN SHUN
JOE CHONG
JOSHUA KOH JING LIANG
KHOO KAI NENG
KOK XIANG YI
LEE YEAN HERNG
LIM HAN JUN
LINUS THEO DENGAH
LOW KAI U
MARCUS CHAN WERN CHUNG
NG JIA YI
NG JYN-MUN
NG WAH KONG
OOI WEN YUE
POH YUAN ZHENG
RYAN YAU CHUN CHIEN
SAY HONG XI
TAM LI ZHANG
TAN TZE RUI
TAN XIAO XUAN
TONG GUI CHENG
WONG LIANG HAO

Bronze Medal Winners

AMELIA LEE ZHIAO HERNG
CHLOE CHAI
ELIOT LEE LEONG WERN
ELIZABETH CANDRA B
ENG GELSON
GOH JUN HAN
KEANDRA CHIEW LYN WE
KEITH TAN TOON ZER
KEONG ZHI YUAN
KONG HOI MUN
LAM MAN CHUNG
LIM JIE XIN
LOW LI YU
MUHAMMAD ARIF FAKHRUDDIN BIN LOKMAN HAYAZI
NATHALIE KWAN WEI LING
NG YOU XIANG
NICOLE LONG XUEN EN
NURIN NABIHAH BINTI MOHD SAADI
QARIN LOQMAN BIN SAFRIZA
RYOKO YEO SHU YUAN
TEY ROU XIAN, ROXANE
YAP KAI XIANG
YEOH WEI KEANE

Singapore and Asian Schools Math Olympiad (SASMO) 2016

SASMO2016

Gold Award Winners

AIDAN WONG YOONG XIN
ANG CONG YE
BELINDA WOH XUAN LIN (Gold Team Top Scorer)
CHA HAO WEI
CHEUN YEU JOE
CHEW YAN KEE
CHILLON CHAI ZIQING
EUGENE HWANG
KEANDRRE CHIEW HING YAO
KHOO KAI NENG
KHOO KAI YANG
KUA CHIN HO
LEE EE JENN
LEE HSIEN YONG
LEE JIA JUN
LEE SHAN CHEN, JOSHUA
LEE YAO MING (Gold Team Top Scorer)
LEONG CHEE YIN
LEOW YU XUAN CHLOE
LIEW KAIK QIANG
LINUS THEO DENGAH
LOH SHAO ZHE
NG JEN JUN
NG ZHI JIAN
RYAN TING SER JIN
RYAN YAU CHUN CHIEN
SAI YIN CHEN
SAMSON LAI CHENG YI
SHEE YI RONG
TAM LI ZHANG
TAN CHEN PING
TAN HONG ZHER
TAN KUOK HAO
TAN TZE RUI (Gold Team Top Scorer)
TEH HOU HAN
TEY HE YANG, RYAN
TONG GUI CHENG
WONG ZHI YONG
YAP KAI XIANG
YAP XIN WEI

Silver Award Winners

AMELIA LEE ZHIAO HERNG
ANASTASIA GOH HUI YUAN
ENG GELSON
GIAM KEE HUNG
HENG ZHUO HENG
HUGO WEE TIAN JUN
JOE CHONG
JOSHUA KOH JING LIANG
KEANDRA CHIEW LYN WE
KHOO PEK ENG
KHOO ZI YUAN
KIEREN SINGH GILL
LAM MAN CHUNG
LEE YEAN HERNG
LOW JUN SHENG
LOW KAI U
LOW LI YU
MANAV AGRAWAL MORSHEDI PARMIS
NELISSA HO ER ZHER
NG WAH KONG
NG ZHI NING
NURIN NABIHAH BINTI MOHD SAADI
POH YUAN ZHENG
RYAN CHIN WEN ZHAN
SZE JIA ZHENG
TAN JUN MING JULIAN
TAN XIAO XUAN
TEIOH NUAN NING
WONG LIANG HAO

Bronze Award Winners

AARON NG JUN HERN
BENJAMIN ANG BEN JIAN
CAITLYN YEE MEI SUET
CHAN WEI XI
CHEOW HAO YANG
CHLOE CHAI
CHOW YOONG JIN
DARREN LEE WEI SOONG
DYLAN NG YOU WEI
GAN JO YEE
GIGI GOH PEI QI
GOH YAO CHUAN
HO JUN KEAT
IAN YOON ZHAO-XUAN
ISABELLE SIEW JYN-VERN
KEANRICH CHIEW HING KING
KEONG ZHI YUAN
LAVEENYA SOBNA SEENIVASAGAM
LEE BOVEN
LEE JIA JIE
LIM JIE XIN
MATTHEW LO WAI ERN
NG HONG KAI
NG YING XUAN
NGOI THING ZHONG
OLIVIER PRINTEMPS TAN ZHY LEY
RENEE YEO SHU TING
RYOKO YEO SHU YUAN
SHUM XIN TUNG
TAI TZE HOW
TEH MIN VEI
TENGKU ADAM YUSUF
THAVANEISH KISHOR KUMAR
UNG XIN YI
YEOH WEI GENE
YEOH WEI KEANE

Beaver Computational Thinking Competition (Beaver) 2016

<Watch our students in action>

Gold Award Winners

EUGENE HWANG
NG JIA YI
SATHYANARAYANAN RAAMAMURTHY
SHEE YI RONG

Silver Award Winners

CAITLYN YEE MEI SUET
KIEREN SINGH GILL
LEE DAI WEI
LINUS THEO DENGAH
NEOH REN-YI
SAI YIN CHEN
SHUM XIN TUNG
WONG LIANG HAO
WONG ZHI YONG

Bronze Award Winner

LOW KAI U
 

Asia International Mathematical Olympiad (AIMO) 2016 @ Hong Kong

AIMO2016

Silver Award Winner

SHEE YI RONG

Bronze Award Winners

AIDAN WONG YOONG XIN
CHAN WEI XI
CHEUN YEU JOE
CHEW YAN KEE
EUGENE HWANG
FIYA UMAIRAH BT MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
LINUS THEO DENGAH
MELODY NG AI JIA
NELISSA HO ER ZHER
TAN JUN MING JULIAN
YAP XIN WEI

Merit

NURIN NABIHAH BINTI MOHD SAADI
UNG XIN YI

Singapore International Math Olympiad Challenge (SIMOC) 2016 @ Singapore

SIMOC2016

Gold Award

AARON NG JUN HERN
AIDAN ONG MING FENG
BELINDA WOH XUAN LIN
HAZIMAN BIN SAIRIN
IAN CHEAH YI CHEN
LEE HSIEN YONG
SAI YIN CHEN
TONG GUI CHENG

Silver Award

CHEW YAN KEE
EUGENE HWANG
KIEREN SINGH GILL
KUA CHIN HO
LEE YEAN HERNG
LOH SHAO ZHE
LOW JUN SHENG
MUHAMMAD AREF ERFAN BIN MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
RYAN TING SER SIN

Bronze Award

CHEUN YEU JOE
DARREN PON ZHU RAY
GIAM KEE HUNG
HINATA HANDA
LEONG JIN MING
LOW KAI U
SHEE YI RONG
TAN KUOK HAO

Merit Award

CHAN WEI XI
DARSHIKA A/P RAMKUMAR
HUGO WEE TIAN JUN
JOSHUA KOH JING LIANG
KEIRA EYU JIA NING
KYANDRA TAN YI ZEN
LEE ZO ZE
PARMIS MORSHEDI
RAYNA GANESARAJAH
RENEE SOO YU NEE
SEAN CHEAH YI XUAN
TAN JUN MING JULIAN
UNG XIN YI
YASHNAVEE A/P KUMARESHAN
 

Australian Mathematics Competition (AMC) 2016

<Watch the Award Ceremony Video>AMC2016

Top 5 & Prize Award

AIDAN ONG MING FENG (1st Place – Year 4)
TAM LI ZHANG (1st Place – Year 5)
CHA HAO WEI (2nd Place – Year 3)
LEE HSIEN YONG (3rd Place – Year 8)
CHEW HONG JIN (Singapore)
HANS TEH HOU-HAN (Australia)

Top 5 & High Distinction Award

NG WAH KONG (3rd Place – Year 3)
JAYSON LAM ZE MING (4th Place – Year 10)

High Distinction Award

AMELIA LEE ZHIAO HERNG
BENJAMIN LOH ZE MIN
KHOO KAI YANG
LEE YAO MING
NAOMI LIM XIAO QI
RAAMAMURTHY SATHYANARAYANAN
SAI YIN CHEN
SAMSON LAI CHENG YI
TONG GUI CHENG

Distinction Award

AIDAN WONG YOONG XIN
BELINDA WOH XUAN LIN
CHEAH KAH HOE
CHEUN YEU JOE
CHILLON CHAI ZIQING
ENG GELSON
EUGENE HWANG
HENG ZHUO HENG
IVAN KIM
JIREH FOO
KEONG ZHI YUAN, RONALD
KHOO KAI NENG
KIEREN SINGH GILL
KOK XIANG YI
KUA CHIN HO
LEE DAI WEI
LEE JIA JIE
LEE JIA JUN
LEE YEAN HERNG
LIM JIE XIN
LINUS THEO DENGAH
LOW KAI U
MARCUS CHAN WERN CHUNG
NGOI THING ZHONG
OOI WEN YUE
QUEENTUS POH YUAN ZHENG
RYAN TEY HE YANG
RYAN TING SER JIN
SHEE YI RONG
SINCERE FOO
TAN HONG ZHER
TAN SWEE SENG
TAN TZE RUI
UN CHI WEN
WONG CHI MING

 
 

International Competitions and Assessments for Schools (ICAS-Maths) 2016

icasgoldmedalicasflag

<Watch the Award Ceremony Video>

Gold Medal Winners

DARYL LEE KER RU
RAAMAMURTHY SATHYANARAYANAN
TANG YI QWAN

High Distinction Award

AIDAN WONG YOONG XIN
ANDREW LIEW
BENJAMIN LOH ZE MIN
CHEUN YEU JOE
CHUA ZE LIN
EDWEN WONG SHENG HONG
GIAM KEE HUNG
IVAN KIM
JOE CHONG ZHAO JO
KHOO KAI YANG
KUA CHIN HO
LEE HSIEN YONG
LEE YAO MING
LINUS THEO DENGAH
LOW KAI U
MARCUS CHAN WERN CHUNG
QUEENTUS POH YUAN ZHENG
RYAN TEY HE YANG
SAI YIN CHEN
SHEE YI RONG
TONG GUI CHENG

Distinction Award

AMELIA LEE ZHIAO HERNG
ANG CONG YE
ANG LI YAN
ARIANNE LIM
BELINDA WOH XUAN LIN
BENJAMIN TAY WEN XUAN
BERNICE WOH XUAN QI
BHAKTI JENA
BRANDON PHUN KAI JIE
BRENDAN YEE
BRYAN KHOO
CHAN YAN QI
CHARENYA SEENIVASAGAM
CHEAH KAH YANN
CHLOE GOY YAN TING
CHOW YOONG JIN
CHUA YI HONG
DALENEY ING JIA WEI
DARREN PON ZHU RAY
DEVAASSENAN MAHENTHIRAN
EDDIE LAU TING JUN
ELIOT LEE
ERYN LEE JUIN
ESHVINJEET KAUR
EUGENE HWANG
GOH JUN HAN
GOH YAO CHUAN
GRACE LAU XIN YI
HENG ZHUO HENG
HUGO WEE TIAN JUN
IAN YOON ZHAO-XUAN
ISABELLE SIEW JYN-VERN
JARED LIM YUNG HANN
JAYSON LAM ZE MING
JOSHUA KOH JING LIANG
KADE CHANG YANG
KAM ZHAN YUE
KEANDRA CHIEW LYN WE
KEANDRRE CHIEW HING YAO
KENJI ANG CHUEN CHEN
KEONG ZHI YUAN, RONALD
KHOO KAI NENG
KHOO KAI XUAN
KIEREN SINGH GILL
KOH HOE THEEN
KOH YI WEN
KONG HOI MUN
LEE DAI WEI
LEE DE ZHENG
LEE EE JENN
LEE JIA JIE
LEE JIA JUN
LEE LING YAN
LEE ZHENG YI
LEOW ZI XUEN
LIM HAN JUN
LIM JIE XIN
LIM SHU JIN
LOH SHAO ZHE
LOW WEN MIN
MUHD ARIF FAKHRUDDIN
NG JIA YI
NURIN NABIHAH BT MOHD SAADI
POH EN XU
ROXANE TEY ROU XIAN
RYAN CHIN WEN ZHAN
RYAN ONG KENG CHENG
RYAN YAU
SAMSON LAI CHENG YI
SEAN LEE ZONG YAO
SINCERE FOO
STANLEY TAN
TAM LI ZHANG
TAN CHEN PING
TAN HONG ZHER
TAN NI KHER
TAN SWEE SENG
TAN TZE RUI
TAN WEI HAN
TAN YU XUAN (SP)
TANG PEI WEN
TAY VAY JEANE
TEE YU CHEN
TEIOH NUAN NING
TONG JIA LE
WONG CHI MING
WONG KHANG SHANE
WONG ZHENG XIANG
YONG CH’NG EU
YONG ZI QIAN
 

American Mathematics Olympiad (AMO) 2016

Top 3 & Gold Award Winners

AIDAN WONG YOONG XIN (Champion – Year 8)
LINUS THEO DENGAH (Champion – Year 8)
ISAAC HEW (1st Runner-up – Year 3)
SHEE YI RONG (1st Runner-up – Year 5)
AIDAN ONG MING FENG (2nd Runner-up – Year 4)

Gold Award Winners

ANG CONG YE
BELINDA WOH XUAN LIN
BENJAMIN ANG BENG JIAN
DANIEL NG YOU XIANG
HUGO WEE TIAN JUN
LEE HSIEN YONG
LEE JIA JIE
LEE JIA JUN
LEE YAO MING
MARCUS CHAN WERN CHUNG
NG WAH KONG
RYAN LIM RUI HAN
TAN NI KHER

Silver Award Winners

AARON NG JUN HERN
CHUA ZE LIN
DYLAN NG YOU WEI
HO JUN KEAT
LEE YEAN HERNG
LOH SHAO ZHE
LOW KAI U
PARMIS MORSHEDI
RYAN KUMAR
TAN CHEN PING

Bronze Award Winners

BENJAMIN TAY WEN XUAN
CHAN WEI XI
CHU YI FUI
DYLAN NEOH WEI JIE
ENG GELSON
FIYA UMAIRAH BT MOHD SHAHREEN ZAINOOREEN
HELENA TAI
JASMEET SINGH
JOSHUA KOH JING LIANG
SASAKI YUKI
TAN YU XUAN (E)
TAN YU XUAN (SP)
TAN ZHENG HENG
TEIOH NUAN NING
UNG XIN YI
WONG CHI MING
YU RU EN
 

Mensa 2016

ANDREA CHEAH SHIUE ER
CARYSE CHONG JIA WERN
CHEW KAI SHEN
CHEW YEE CHEE
DIVYA RAJASINGAM
HEW SHYN YI
JIREH FOO
JOSHUA ELIJAH MAH SOON QHAI
KUA CHIN HO
LAI RUEY SHYAN
LAM WEI SHENG
LEONARD KUAN YU YANG
LOKE KAY CHI
NATHALIE KWAN WEI LING
RYAN LIM RUI HAN
RYAN YAU CHUN CHIEN
SHAILESH WAREN SUBRAMANIAM
TAN NI KHER
UN CHI WEN
UN KAI WEN
WOO SOONG XIAN
 
 


WhatsApp chat